Diyet

Zencefil Çayı İle Zayıflama

Uzun vadede fazla kilolarınızdan kurtulmak ister misiniz? Sizler için oldukça vitamin deposu olan bu çay tarifimizle kışın etkilerinden korunarak, hızlı bir şekilde kilo da verebilirsiniz.

Zencefil Hindistan ve Malezya topraklarında yetişen kalın, yumuşak köksaplı bir bitkidir. Ayrıca toz haline getirilip baharat olarak kullanılan zencefil, yağ yakımını da hızlandırıcı etkiye sahiptir.

Düzenli olarak zencefil tüken bir insan sürekli terler ve sık sık tuvalete gider bunun nedeni ise yağla birlikte ödem attırıcı özelliğe sahip olmasıdır. Yemeklerden önce zencefil tüketmek iştahınızı kestiği gibi uzun süre tok hissetmenize neden olmaktadır.

Zencefil Çayı Tarifi;

Bir bardak suyu cezvenin içerisinde kaynatın, kaynayan suyun içerisine bir buçuk çorba kaşığı zencefil dökün.

Tatlandırmak amacıyla içerisine 1 çay kaşığı limon suyu ve 2 çay kaşığı bal ekleyin. Karşımı ocaktan alıp iyice karıştırın ve ağzını kapatın. 5 dakika boyuna demlenen çayı devamında süzüp hemen içebilirsiniz.

Zencefili çay olarak tüketmek istemiyorsanız bir kase yoğurdun içine bir yemek kaşığı ekleyerek yemeklerden önce tüketebilirsiniz.

Zencefil çayını abartıya kaçmadan günde en fazla iki bardak olarak içmelisiniz.

Diyet ve egzersizin yanında zencefili tüketmeniz dahilinde haftada 3 kilo vermeniz muhtemeldir. Diyet yapmadan zencefili tüketmeniz kilo vermenizi neden olmayacaktır.

Yazar Hakkında

Semra Şenol

Yorum Yap