Diyet

Zencefil Çayıyla Kilo Verin!

İstenmeyen kilolardan kurtulmak her zaman zorlu ve yorucu bir süreçtir. Dayanıklı bir psikolojiye ve çevrenin olumlu desteğine ihtiyaç duyulmasına neden olur. Giderek sağlığı tehlike altına alan fazla kilolar, kişinin öz güveni sarstığı gibi yaşam kalitesini de düşürebilmektedir.

Stres altındayken, sorumluluklardan veya sıkıntılardan bir kaçış yolu olarak görülen yemek yeme isteği, zamanla başa çıkılamayacak bir boyuta ulaşabilir.

Kontrolsüz kilo alımını frenleyecek ve denetleyecek pratik çözümlerle, artık daha fazla kilolarınızdan muzdarip olmanızı önleyecek tarifler paylaşıyoruz.

Kış aylarında soğuk algınlığına birebir gelen Zencefilin kilo vermeyi hızlandırıp, vücuda olan olumlu faydalarını duymuş muydunuz?

Zencefilin Faydaları;

  • Antioksidan olarak vücut direncini arttırır.
  • Metabolizmayı hızlandırır.
  • Termojenik, yağ yakıcı olarak vücutta yağ yakımını tetikler.
  • Tokluk hissi vererek açlığı bastırır.
  • Sindirimi destekleyerek düzenler.

Zencefil Çayı Hazırlanışı;

İçilecek kadar olan bir miktar su kaynatılır isteğe göre 1 bardak. Devamında içine 30 gram zencefil eklenerek 20 dk demlendirilir. Ateşten alınan zencefilli kaynayan su 10 dk daha bekletilerek ılıtılır.

İçine sıkacağınız yarım limon C vitamini yönünden zenginleştirdiği gibi içine ekstradan bir yemek kaşığı bak ekleyerek tatlandırabilirsiniz.

Tavsiye edilen tüketim tarihi 15 günle birlikte öğle ve akşam yemeklerinden sonra 1 bardak içilmesi gerekir….

Yazar Hakkında

Semra Şenol

Yorum Yap