Sağlık

Zayıflatan Su; Alkali Suyun Faydaları

Zayıflatan su, mucizevi su olarak anılan alkali suyun faydaları günümüzde oldukça konuşulan bir konu halini almıştır. Sağlıklı beslenme ve düzenli yaşama sadık kalanların yakından bildikleri alkali su, pH değeri yüksek su anlamına gelmektedir.

Satın aldığımız suların şişesinde yazan pH değeri 7’nin üstündeyse alkali su oranına girmektedir. 7’nin üstündeki pH değeri suyun bazik olduğunu yani içindeki hidrojen miktarını temsil etmektedir.

Vücudumuzun büyük bir çoğunluğu sudan oluşmaktadır, kanımızın %90’ın sudan oluştuğunu söylersek değerini anlamış olursunuz. İyonize olan alkali suyu tükettiğimizde vücudumuzda biriken asidikliği engeller, böylece tansiyon, diyabet, sindirim sistemini korur.

Günlük hayatta içtiğiniz suyu alkali suya dönüştürmek çok kolay, vereceğimiz bir kaç tarifle kendi alkali suyunuzu hazırlayabilirsiniz.

Karbonatlı Alkali Su;

Her hangi bir hastalığınız yok ise 1,5 litre suya katacağınız bir çay kaşığı karbonat suyun pH değerini yükselterek alkali olmasını sağlayacaktır. Karbonatı kattıktan 1-2 saat sonrasında gün içinde suyu tüketebilirsiniz.

Limonlu Alkali Su;

Etrafınızda limonu suyun içine katarak içenleri görmüşsünüzdür, bunun amacı suyun alkali bir seviyeye çıkarılmak istenmesidir. Bunun için ihtiyacınız olan bir adet limon ve deniz tuzu. 2 Litre suyun içine bir adet limonu dilimleyerek katın ve 8 saat bekletin. Beklemenin sonucunda içine 1 çay kaşığı deniz suyu ekleyerek, gün içinde içebilirsiniz.

Ödem atmanıza yardımcı olan alkali su zayıflama serüveninizde sizi yardımcı olan bir destektir. Vücudunuzda biriken toksinlerin dışarı atılmasına yardımcı olur. Sindirim sisteminizi rahatlatan alkali su tek başına kilo vermenizi sağlamaz, yanında diyet ve egzersizlerle birleştirerek sonuca odaklanmalısınız…

Yazar Hakkında

Semra Şenol

Yorum Yap