Diyet

Zayıflamaya Yardımcı Besinler

Kontrollü ve sağlıklı kilo vermenin beslenme düzenini değiştirmekten geçtiği uzman diyetisyenler tarafından da bir çok kez altı çizilmiştir. Zayıflama serüvenimizde bize yardımcı olacak besinleri tüketerek, iştahımızı büyük ölçüde azaltabiliriz.

Kısa zamanda zayıflamayı kolaylaştıran besinler listemizde ilk sıra;

  • Yoğurt: Tok tuttuğu gibi %60 yağ yakma hızını arttıran yoğurt, tüm diyetlerde ara öğün olarak yer almaya başlamıştır. Kalsiyum ve protein açısında da vücudun yapı taşlarını içerir.
  • Yulaf: Lifli bir yapıya neden olmasıyla uzun süren tokluğa neden olan yulaf besinleri açısından da oldukça zengin bir içeriğe sahiptir. E vitamini yönünden zengin olması nedeniyle kanser hastalığını önleyici etkilere de sahiptir.
  • Yeşil Çay: Vücut direncini arttırarak, selülit karşıtı olduğu yıllardır bilenen yeşil çay, bir çok ülke tarafından sevilerek tüketilir. Düzenli olarak tüketildiği taktikte metabolizmayı hızlandıran yeşil çay, bağırsakların çalışma hareketlerini de düzenleyerek sindirimi rahatlatır.
  • Kivi: şeker oranı düşük olan bu meyvenin kalorisi de oldukça düşüktür. Yemekten önce yiyeceğiniz kivi hem iştahınızı keserek hem de sindirimi rahatlatarak sizlere diyette yardımcı olabilir.

Yazar Hakkında

Semra Şenol

Yorum Yap