Spor

Zayıflamak İçin Yapılacak Sporlar

Zayıflamak için tek başına diyet yeterli olmayacaktır. Bölgesel zayıflama içn spor da hayatınızın bir parçası haline gelmeli. Zamanla yağ tabakası halinde vücudunuza yerleşen fazla kiloları eritmek için ekstra kalori yakmanız gerekmektedir.

Yapacağınız spor size kalori yaktırdığı gibi direncinizi güçlendirecek kadar etkili olması gerekmektedir. Ayrıca herkesin metabolizması farklı işlediği için spor egzersizleri size bir anda kilo verdirmez.

Aşırı kilolarından kurtulmak isteyenlerin bu süreçte diyet ve sporun yanı sıra sabırlı olmaları ve pes etmemeleri gerekir.

Zayıflamaya uygun Spor türleri;

Koşu : Kondisyonu güçlendiren koşu kilo vermedeki en büyük yardımcılardan biri. Kan dolaşımını ve basıncını düzenleyen koşu, başlarda sizi zorlayabilir. Başlangıçta tempolu yürüyüşler yaparak devamında hızınızı arttırarak koşabilirsiniz.

Pilates : Kan ve sinir sistemine faydası olan pilates fizyoterapi kökenli rehabilitasyon yöntemlerden biridir. Bedensel direnç sağlayan pilates, devam den bel ve sırt ağrılarınıza da iyi gelecektir.

Yüzme : Kalp ve iskelet sistemine olumlu etkileri bilinen yüzme, bütün kasları çalıştırarak kalori yakmanıza sebep olmaktadır. Eklem ağrılarına iyi geldiği de bilinmektedir.

Yoga : Vücudunuzun sıkılaşması ve toparlanmasını sağlayan yoga ruh sağlığınızı da olumlu olarak etkilemektedir. Bölgesel zayıflamayı kolaylaştırır.

Bisiklet : En fazla kalori yakmanızı sağlayan bisiklet hem eğlenceli bir aktivite olduğu gibi enerji harcayarak kalori yakmanıza neden olur.

Zumba : Tek başına spor yapmaktan hoşlanmayanlar için zumba en iyi spor türüdür. Hareketli müzik eşliğinde grup halinde dans ederek, keyifle kilo vermenizi kolaylaştırır…

Yazar Hakkında

Semra Şenol

Yorum Yap