Diyet

Yeni başlayanlar için çabuk zayıflama tüyoları

Zayıflama yolunda hayatınızı kurtaracak bilgi ve tüyolarla bu zorlu yolculuğu kolaylıkla aşabilirsiniz.  Tam manasıyla kilo vermek için kendinizi hazır hissediyor, bu sefer başaracağınızdan eminseniz bilinçli bir şekilde kilo vermenizi sağlayacak işe yarar ip uçlarımızı sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Öncelikle 10 kilodan fazlasını vermek istiyorsan veya obezite ile mücadele ediyorsan mutlaka bir doktor eşliğinde kilo vermelisin.  Ciddi bir sağlık problemi olan obezite ile savaşında doktor desteği ve yardımı alman sağlığın açısından oldukça önemli.

Kilo verme, zayıflama yolculuğuna çıkmadan önce bazı kararlar vermeli, psikolojik olarak bu sürece hazır olup olmadığını kesinleştirmelisin.

Kilo vermek hayatını yeniden yapılandırmalı, bazı alışkanlıklarını kökünden değiştirmelisin.  Bu süreçte ne yediğin, nasıl yediğin, aktifliğin ve sosyal alışkanlıklarını değiştirmelisin.

Başlangıç hedeflerini küçük ve ulaşılabilir yap, böylelikle her zafer seni daha çok heveslendirsin.

Televizyon ve internet ortamlarındaki zayıflatan ürün yalanlarına kanma, bitkisel ve zararsız olduklarını söyleseler de seni bu yolda asla başarıya götürmezler.

Duygusal olarak kötü olduğun dönemlerde yemeğe yöneliyorsan öncelikle bu durumu ortadan kaldırmalı, yemek dışında seni rahatlatan bir aktiviye yönelmelisin.

Sağlıklı beslenmeye geçtiğin ve zayıflamaya başladığın süreçte sürekli tartılmak motivasyonunu kötü etkileyebilir.  Sürekli olarak tartıya çıkmak yerine kıyafetlerinden üstüne oluşundan başarını izlemek hem daha çok hoşuna gidecek hem de sayılarla kendine eziyet etmeni önleyecek.

Bu zayıflama yolu çetin bir sabır gerektir, bu gün diyete başlayarak yarın bütün kilolarından kurtulamazsın.  Azmi ve kararlılığını koruyarak ilerlediğin her adım seni zafere yavaş yavaş götürecek unutma…

Yazar Hakkında

Semra Şenol

Yorum Yap