Güzellik

Siyah Noktalara Son Verecek Maskeler

Hassas cildinizi kaplayan siyah noktalar kötü görüntüleriyle kadın ve erkeklerin başını ağrıtan bir cilt problemidir. Deri gözeneklerinin yağ ve kir tabakasıyla dolmasıyla oluşan siyah noktalara neyin neden olduğunu diğer yazımızda bahsetmiştik.

Bu yazımızda ise evde kolaylıkla hazırlayacağınız, tamamen doğal maske tarifleri vereceğiz. Evinizdeki malzemelerden yapabileceğiniz bu maskeler masrafsız oldukları kadar yüzünüze mükemmel bir peeling etkisi yaratacak.

1- Limon ve Bal Maskesi

Antibakteriyel bir besin olan bal ile limon bir araya geldiğinde cildinizi derinden temizlediği gibi teninizin yumuşak bir dokuya sahip olmasını da sağlayacak.

Yarım limonu küçük bir kaba sıkarak içine 1 tatlı kaşığı balı karıştırın. Makyajdan ve günün kirinden arındırdığınız yüzünüze ovalayarak karışımı sürün. 15-20 beklettikten sonra yıkabilirsiniz, limon ve bal karışımını haftada iki kere rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

2- Gül sulu Kil Maskesi

Kozmetik ürünlerinde yıllardır kullanılan Kil cildi temizle oranı yüksek bir maddedir. Deri üzerinde uygulandığında cildi yumuşatır ve beyazlatır.

Bir yemek kaşığı beyaz kil, 1 yemek kaşığı gül suyu ve son olarak alerjiniz yok ise 1 yemek kaşığı elma sirkesini ekleyerek karıştırın. Yoğun bir kıvam alan karşımı yüzünüze nazik hareketlerle sürüp 20 -25 dk, kil maskesi iyice kurana kadar bekletin.

3- Yeşil çay Maskesi

İyi bir dezenfektan özelliği olan yeşil çay, yüzünüzde yerleşik hale siyah noktaları def etmeniz için harika bir etkendir. Kuru yeşil çay yapraklarını toz haline gelene kadar ezin. İçerisine yarım limonu sıkarak karışımı macun formuna getirene kadar ekleyin. Devamında arındığınız cildinize uygulayın . 20 dk bekleme süresi yeterli gelecektir.

Yazar Hakkında

Semra Şenol

Yorum Yap