Güzellik

Saç bakımında yoğurt mucizesi, her derde deva geliyor!

Yaşam tarzımız, iş hayatı ve yoğun stres ne yazık ki saç sağlığımızı da etkiliyor.  Gündelik yaşamımızın yoğunluğu sırasına saçlarımıza gereken önemi göstermediğimiz de saç dökülmesi, cansızlık ve mat bir görünüm ortaya çıkabiliyor.  Saçlarınızın eskisi gibi parlak, canlı ve ipeksi görünmesini sağlayacak aynı zamanda sağlığını koruyacak harika bir tavsiyemiz var.

Yoğurt!

Evet, hemen hemen her evde bulunan bu doğal mucize sayesinde saçlarınızın en eski sağlığa çabucak kavuşacak. Yoğurt ile yapacağınız saç maskelerinin faydasını anında görecek, saçlarınızın güçlenip parladığını fark edeceksiniz. Aşağıda vereceğimiz tarifleri uyguladığınızda saçlarınızın güzelleştiğini göreceksiniz.

Kepek Önleyici Yoğurt Maskesi

  • Yarım su bardak yoğurt, püre haline getirilmiş bir adet papaya

Malzemeleri karıştırıp saç derinize masaj yaparak uygulayın.  15 dakika bekleyerek yıkayın, maskeyi sayesinde ölü saç derilerinden anında kurtulacaksınız.

Saç Dökülmesini Önlemek İçin Yoğurt Maskesi

  • 1 adet Soğan suyu
  • 1 yemek kaşığı Toz hardal tohumu
  • 1 su bardağı Yoğurt

Tüm malzemeleri karıştırıp saçlarınızın tamamına uygulayarak 30 dk bekleyerek yıkayın. Bu karışım sayesinde saç dökülmesini unutabilirsiniz.

Yağlı Saçlar İçin Yoğurt Maskesi

  • 250 ml yoğurt
  • 1 adet limon suyu

Karışımı saç dipleriniz dahil tamamına uygulayarak 30 dakika bekleyin. Aşırı yağlanma problemlerini ortadan kaldırdığı gibi kepeklenme sorununu da yok edecek.

Yazar Hakkında

Semra Şenol

Yorum Yap