Sağlık

Orgazm Olamamanızın İlginç Nedenleri Olabilir

Cinsel yaşam fiziken ve ruhsal olarak durumunuzu etkiliyor. Sağlıklı bir cinsel yaşama sahip kişilerin iş hayatında da başarılı oldukları araştırmalar tarafından kabul edilmiş bir tez. Peki neden orgazm olamadığınızı biliyor musunuz?

1- Topuklu ayakkabılar

Uzmanların belirtiğine göre topuklu ayakkabı giymek her ne kadar seksi görünse de orgazm olmayı kötü etkiliyor. Pelvik kaslar ve cinsel organı birbirine bağlayan psoas kasının sürekli topuklu ayakkabı giymekten deforme olduğunu belirtiyorlar.

2- Oturarak çalışmak

Bütün gün oturarak çalışmak rahat olabilir ancak pelvik kaslarınız bundan kötü şekilde etkileniyor. Pelvik kaslarınızı çalıştırmak için her saat başı 5 yada 10 dk yürümek orgazm için önemli bir ayrıntı.

3- Kullandığınız ilaçlar

Bazı ilaçlar cinsel bölgedeki kayganlığı azalttığı ve engellediği için orgazm olmada sorun yaşayabilirsiniz. Tansiyon, hormon ve antideprasanlar cinselliğinizi etkileyebilir.

4- Oksitosin (aşk hormonu) eksikliği

Oksitosin yani aşk hormonu orgazm ile doğrudan alakalıdır. Düşük seviyede ki oksitosin ruh halinizi eksilere çektiği gibi cinsel hayatınızı da engeller.

5- Partnerinizin sizi tanımaması

Yatak odanız özeldir ancak partnerinizin seks sırasında nelerden hoşlandığınızı bilmesi orgazm olma şansınızı yükseltir. Çekinmeden nelerden hoşlandığınızı ve zevk aldığınızı onunla paylaşın.

Yazar Hakkında

Semra Şenol

Yorum Yap