Spor

Mükemmel Karın Kasları İçin Etkili Hareketler

Erkeklerin ve kadınların fit bir görünümde en çok önem verdikleri bölgeler arasında karın gelmektedir. Dümdüz ve şekilli kaslardan oluşan karın hepimizin hayalidir.

Spor salonuna gitmeden evde yapacağınız 5 etkili hareket ve biraz da diyetle harika bir karna sahip olabilirsiniz. Dipnot olarak belirtmeliyiz ki şekle girmiş bir karın için hamur işleri ve asitli içeceklerden mutlaka uzak durmanız gerekiyor.

İlk hareketimiz;

Mountain Climbers

Vücudumuz yere paralel ama düz olacak şekilde şınav pozisyonunu alıyoruz. Sol bacağımızı sağ omzumuza denk getirmeye çabalayarak aynı şekilde diğer bacağımızda sol omzumuza getirmeye çalışıyoruz . Tıpkı dağa tırmanır gibi.

Reversw Crunch

Düz bir zemine uzanın ve bacaklarınızı birleştirerek kaldırın. Beden eğitimi derslerinizdeki mum duruşuna beziyor. Karnınızı sıkarak poponuzu kaldırın ve nefes vererek indirin. Karnınızı ne kadar sıkarsanız o kadar etkili sonuç alacağımızı unutmayın.

Jump Burpee Push Up

Şimdi biraz zıplayalım. Gifte görüldüğü ilk olarak şınav pozisyonu alarak başlıyoruz. Devamında dikkatli hareketlerle ayağa kalkıp zıplıyor, ara vermeden tekrar şınav pozisyonuna dönüyoruz.

V Ups

Sırt üstü uzanın. Kollarımızı gergin olacak şekilde başımızın yanlarından uzatıyoruz. Aynı anda bacaklarımızı kaldırırkeni kollarımızla ayak bileğimize değmeye çalışıyoruz. Hareketi yaparken karnınızı sıkmayı ve nefes vermeyi atlamayın.

Bird Dog

Zemin üstünde dizleriniz ve elleriniz üzerinde pozisyon alın. Sağ kolunuzu başınızın yanından öne uzatırken aynı anda sol bacağınızla geriye uzatarak havayı tepin. Hareketin yaparken karnınızı iyice sıktığınızdan emin olun. Ve diğer kol ve bacakla hareketi iyi yönlü olarak tekrarlayın.

Karın antrenmanı püf noktaları;

Üstte sıraladığımız karın egzersizleri sizin yorulmadan ve eziyet çekmeden evde yapabileceğiniz hareketler. Bu hareketleri en az 25-30 tekrar ve 3-4 set halinde yapmanızı tavsiye ederiz. Karın kasları diğer kaslara nazaran gelişme konusunda inatçıdır, set tekrarlarını bu sebeple 25’in altına düşürmeyin…

Yazar Hakkında

Semra Şenol

Yorum Yap