Güzellik

Microblading Kaş Kontürü Nedir?

Kadınların hayatını oldukça kolaylaştıran kalıcı makyaj uygulaması günümüzde popülerliğini sürdürmeye devam ediyor. Pigmentasyon uygulaması olan kalıcı makyaj yüz ve yüz çevresine uygulanıyor. Şu sıralar ünlüler de başta olmak üzere kadınların en çok tercih ettiği yöntemlerden birisi de Kaş kontürü.

Dövme olarak adlandırılması uygun olmayan kalıcı makyaj, özel steril iğnelerle boyanın deri altına işlenmesiyle meydana geliyor. Günün her saati bakımlı ve güzel görünmek isteyenlerin hayatını kurtaran kaş kontürü, aynı zamanda zamandan da tasarruf ettiriyor.

Yoğun iş temposu arasında kaşlarını düzeltmeye ve kaş makyajı yapmaya fırsat bulamayan kadınlar kaş kontürünü tercih ederek her zaman güzelliklerini ön plana çıkarıyor. Microblading kş kontürü uygulaması sırasında duyulan acı kişinin acı eşiğine göre değişir. Genellikle hafif bir acıyla birlikte yaptıranlar batma hissi hissettiklerini belirtiyor.

Ayrıca uygulama öncesinde aneztezik kremler bölgeye sürülerek acı hissini ortadan kaldırılıyor. Microblading kaş kontürü tam kalıcı şekilde değil yarı kalıcı şekilde uygulanır. Zaman içinde hücrelerin fizyolojik özellikleriyle vücuttan atılır.

Microblading kaş kontürü uygulamasında kullanılan boyalar 1 sene içinde vücuttan tamamen atılır, kişi istiyorsa işlem yeniden uygulanabilir…

Yazar Hakkında

Semra Şenol

Yorum Yap