Güzellik

Makyaj Uzmanlarına Göre Yaptığımız Yanlışlar

Makyaj konusunda doğru bildiğimiz yanlışlarla kusursuz görünme şansımızı kaçırıyor olabiliriz. Kadınlar olarak mütemadiyen her gün makyaj yaparak güzelliğimizi bir kat daha arttırmaya çalışıyoruz. Yetişkinlik dönemimizden itibaren makyaj yaparken yaptığımız hataları konunun uzmanı makyözlerden öğreniyoruz. Kozmetik ürünlerini doğru şekilde kullanıyor muyuz bakalım.

1- Allık sürerken gülümsemeyin. Yanaklarımıza renk vermek isterken yanlış yapmamak için allık sürerken gülümsemeyin, aksi takdirde aşağı kayması muhtemeldir.

2- Yeni alacağınız fondöteni kolunuzda değil boynunuzda deneyin. Yüzünüze en yakın cilt tonunu boynunuz verecektir. Kolunuz rengi yüzünüzden bir kaç ton farklı olabilir.

3- Eyelinerı sadece üst göz kapağınıza uygulayın. Alt göz kapağı için sıvı eyeliner uygun değildir, onun yerine göz kalemi kullanmalısınız.

4- Fondöten seçiminde ten renginizi tanımalısınız. Açık tenli iseniz açık tonlarda fondöten kullanmanız gerekmektedir, ton uyumunu göz ardı etmeyin.

5- Cilt tipinizi bilmenizin büyük faydasını göreceksiniz. Kozmetik ürünler alırken cildinizin kuru mu yoksa yağlı mı olduğuna özen gösterin.

6- Alacağınız cilt bakım ürünlerinin güneş koruyucu faktörlü olması cildinizin sağlığını korumanızı sağlar. Gelecekte çıkabilecek sorunlara şimdiden önlem almış olacaksınız.

7- Makyajınızı temizlemeden sakın uyumayın. Makyajla uyumak yüzünüzün hırpalanmasına ve yaşlanmasına sebep olur.

8- Kaşlarınızı boyuyor iseniz cilt ve saç renginize uygun tonlar kullanmalısınız.

9- Aydınlatıcıyı sadece elmacık kemiklerinize, kaz ayaklarınıza ve burun kemerinize uygulayın. Fazla dağıtmanız halinde görüntü abartıya kaçacaktır.

10 – Üst göz kapaklarınıza uyguladığınız farın açık bir tonunu göz altlarınıza da kullanın.

11- Göz farı uyguladığınız fırçaları sürekli temizlemelisiniz ve tek bir fırça yerine bir kaç tane kullanmalısınız. Tek bir fırça kullanımında renkler birbirine karışacağı için istediğiniz rengi elde etmeniz zordur.

12- Gözlerinizi olduğundan büyük göstermek için beyaz göz kalemi kullanın. Göz içine sürmek yerine kirpiklerinizin dibine sürmek gözlerinizi daha büyük gösterecektir.

13- İlk olarak fondöten uygulayarak cilt tonunuzu sabitleştirip, üstüne kapatıcı kullanmalısınız.

14- Göz altı kapatıcısını gözlerinizin altına ters üçgen şeklinde geniş bir alana uygulayın.

15- Makyajınızı sabitlemek için renkli pudra yerine transparan pudra kullanmayı deneyin.

16- Abartılı kontür yapmaktan kaçının. Yüz şeklinize göre elmacık kemiklerinizin altındaki alanda kullanarak yanakta bitirin….

Yazar Hakkında

Semra Şenol

Yorum Yap