Spor

Kum Saati Vücut Tipine Hemen Kavuşun!

Genlerimiz vücut tipimizi belirlese de şanlı azınlığın dışında dengeli beslenerek ve düzenli olarak spor yaparak hayalinizdeki vücut tipine kavuşabilirsiniz. İyi bir egzersiz programıyla birlikte beslenmenizde yapacağınız değişiklikler vücudunuzu istediğiniz şekle sokabilir. Son zamanların trendi haline gelen kum saati formuna ulaşıp, her kıyafetin içinde mükemmel bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Kum saati vücut tipine doğuştan sahip olan kişiler biçimli bir bedene sahip olma ayrıcalığını elde etmiştir. Simetrik omuzlar ve kalçaların yanı sıra incecik bir bel ve dolgun göğüsler her kadının hayalidir. Şimdi bu hayali gerçekleştirmek artık sizin elinizde. Egzersiz planınıza ve beslenmenize önem göstererek, hep olmak istediğiniz kum saati vücut tipine kavuşabilirsiniz.

1-Gün

Kum saati vücut tipine kavuşmak için ilk gün programınız olarak koşma ve yüzme arasında bir tercih yapabilirsiniz. Özellikle koşu bacak ve kalça kaslarınızı güçlendirmenin yanı sıra şekillenmesini sağlayacaktır. Kalça ve bacaklarınızı daha çok sıkılaştıracak olan koşu ve yüzme egzersizi yanı sıra yağ yakmanıza da neden olarak kilo vermenizi sağlayacak.

2-Gün

Güçlü bacak kaslarına sahip olmanızı sağlayacak egzersizler ikinci gün antrenmanınızı oluşturacak. Squat, lunge, step up, mountain climber egzersizleri başlarda zor gelse de pes etmeyin. 4 set halinde 15 kez tekrarlayarak günlük antrenmanınızı tamamlayın. İlerleyen günlerde hafif ağırlıklarla birlikte aynı egzersizleri yaparak sıkı ve fit bir forma kavuşacaksınız.

3. Gün

İki gün üst üste egzersiz yapmanızın ödülü olarak üçüncü günde mutlaka dinlenmelisiniz. Kasların yeniden yapılanması için dinlemeye ihtiyacı vardır. Ara vermeksizin egzersiz yapmak kaslarınızın gelişmesini engelleyeceği gibi erimesine de neden olabilir.

4- Gün

Dinlenmenin ardından intevral antrenman dediğimiz nabzınızı hızlandırıp düşürerek daha çok yağ yakmanızı sağlayacak bir egzersiz dizisine geçiş yapıyoruz. Dördüncü gün antrenmanında mekik, şınav, ayakta oblik mekik, tek bacakla sıçrama, ip atlama, dizleri karna çekme egzersizlerini sırasıyla 45 saniye yapın. 15-20 saniye dinlenip 30 dk boyunca komplike egzersiz serisine devam edin.

5-Gün

Haftanın son antrenmanında sabit egzersizlerle yorulan vücudunuzu çok yormadan eğlenceli aktiviteler yer alacak. Bu gün içinde bisiklete binebilir, ortalama tempoyla yürüyebilir, yüzebilirsiniz. 1 saat boyunca yavaş ve ortalama bir hızla dilediğiniz egzersizi yapabilirsiniz…

Yazar Hakkında

Semra Şenol

Yorum Yap