Güzellik

Koyu Göz Halkalarına Doğal Çözümler

Göz çevresindeki deri çok ince olduğu için cilt tipine göre bazı durumlarda koyu kahve ve mavi-mor bir renk alabiliyor. Bunun nedenleri arasında uykusuzluk, kansızlık, fazla kafein, tuzlu gıdalar tüketmek ve alkol var. Aşırı yorgunluk çekmek göz altında gölge görünümlü halkaların oluşmasına neden olabiliyor. Kadınlar için estetik olmayan bu görüntüyü bitkisel çözümlerle ortadan kaldırmak mümkün. Önerilerimiz doğrultusunda koyu göz halkalarından hemen kurtulabilirsiniz.

1- Süte batırılmış salatalık

Küçük bir kase sütün içine salatalık dilimlerini koyarak yarım saat bekleyin. Salatalık dilimlerini gözlerinize koyarak 10 dakika bekletin.

2- Papatya Çayı

Bir bardak sıcak suyun içinde kuru papatyaları demleyin. Bir tutam pamuğu papatya çayıyla ıslatıp gözaltlarınıza koyarak 10 dakika bekletin. Morluk ve şişkinliğe iyi geldiğini hemen göreceksiniz.

3- Tatlı badem yağı

Tatlı badem yağını bir tutam pamuğun üstüne damlatarak göz altlarınızda 10 dk bekletin, gözlerinizin yorgunluğunu alacak ve morarmayı giderecek.

4- Buz

Buzluktan çıkaracağınız bu kalıbını göz altlarınıza 5 dk boyunca uygulayın. Derinizin sıkılaşmasını sağladığı gibi kan dolaşımınızı hızlandıracak.

5- Patates dilimleri

Patatesi soyarak ince dilimler halinde göz altlarınıza yerleştirin. 10 dakika boyunca bekleterek haftada en az 3 kez uygulayın.

Yazar Hakkında

Semra Şenol

Yorum Yap