Güzellik

Koreli Kadınların Cilt Güzellik Sırları

Porselene benzeyen ışıl ışıl ciltleri ve yaşlanmayan görüntüleriyle Koreli kadınların güzellikleri dilden dile dolanıyor. Beyaz tenleri ve kusursuz görünümlerini bakım ürünlerine ve güzellik sırlarına borçlular.

Güzellik anlayışları her ülkeye göre farklılık gösterdiği gibi zamanla kurallara dönüştüğünü biliyoruz. Küçük ve düz burunlar, orantılı kaşlar, beyaz ten, keskin çene hatları kadınların güzellik değerlerine belirlediği koşullar halini aldı.

Genç görünümleri ve sağlıklı ciltlere sahip olan Koreli kadınların güzellik rutinlerini sizler için araştırdık. Ülkemizde de popülerlik kazanan Kore menşeili güzellik ürünlerini eminiz ki sizlerde duymuşsunuzdur.

Koreli kadınların ilk olarak cilt temizliğine oldukça özen gösterdiklerini bilmelisiniz.

Duşta buhar yardımı ile kapalı gözenekleri açmaya dikkat ediyorlar.

Bu sayede gün içinde hava ve makyaj malzemesinin kapattığını gözenekleri açarak derinden temizliğe sahip oluyorlar.

Sıcak havlu maskesiyle yüzlerine masaj yaparak gözenekleri açarken kan basıncının da artmasını sağlıyorlar.

Sıcak suya batırdıkları havluyu yüzlerine örterek 15 dakika boyunca masaj yapmaları ciltlerini hem dinlendiriyor hem de kan akışının hızlanmasına neden oluyor.

Cilt temizliği için maske kullanmayı ihmal etmiyorlar.

En az hafta bir yüzlerine maske uygulayarak yorulmuş ciltlerine ekstra bakım yapan Koreli kadınlar, ayrıca geceleri sabaha kadar kalan kağıt maskeleri daha çok tercih ediyorlar.

Güneş koruyucuyu her mevsim kullanıyorlar.

Dermatologların da önerdiği üzere yaz kış güneş koruyucu kullanmak yüzünüzde güneş kaynaklı oluşacak lekelerden korunmanızı sağlıyor. Koreli kadınlar arasında beyaz tenli olmanın ne kadar önemli olduğunu her mevsim kullandıkları güneş kremlerinden anlayabilirsiniz.

Tamamen bitkisel ürün tercih ediyorlar.

Koreli bakım kremleri ve nemlendirici ürünlerin içeriği tamamen bitkisel olacak şekilde üretiliyor. Özellikle de yaşlanma karşıtı etkileri olan ginseng kore bakım ürünlerinin temelini oluşturan bir bitki.

Cilt temizliğinin ardından yüzlerini nemlendirmeyi asla atlamıyorlar…

Yazar Hakkında

Semra Şenol

Yorum Yap