Güzellik

Kış Aylarında Pul Pul Dökülen Ciltler İçin İpuçları

Kış aylarında soğuk hava nedeniyle bir çok kişi cilt problemleriyle baş etmek zorunda kalır. Soğuk hava ve rüzgarın neden olduğu ciltte kuruluk, kaşıntı ve soyulmaya neden olur. Cilt kuruluğu ileri ki yaşlarda bir çok probleme neden olurken, erken yaşta kırışıklığa, cilt renginde solmasına sebep olmaktadır.

Kış aylarının etkilerinden yağlı ciltlerle birlikte kuru ciltler daha fazla etkilenmektedir. Kuru ciltlerin gözenekleri azken yağlı ciltlerle kıyaslandığında daha mat ve sert bir yapıdadır. Sebum oranının az olması nedeniyle kuru ciltler iklim değişikliklerinde kendisini koruyamaz. Dış faktörler, yoğun makyaj ve kozmetik ürünler ekstra yıpranmasına neden olur. Soğuk havalarda soyulan ve pul pul dökülen kuru ciltler için evde kolaylıkla bulabileceğiniz ürünlerle bakımını yapabilirsiniz.

Zeytin yağı maskesi;

Kuru ciltlerin dostu olan doğal zeytin yağı besleyici olduğu kadar ciltte olumlu etkiler bırakmaktadır. Zeytin yağını gül suyu ve limon suyuyla birlikte karıştırarak soyulan yüzünüze sürebilirsiniz. Bu maske yüzünüzdeki pul pul dökülmeyi azaltarak cildinizin nemlenmesini sağlayacaktır.

Muz maskesi;

Nemlendirici özelliği olan muz ciltte bekletildiği sürece cildinize bakım yapmaktadır. Muzu yoğurtla karıştırarak yüzünüze maske olarak uygulayabilirsiniz.

Hindistan Cevizi yağı;

Cilt bakımında harika sonuçlar yaratan hindistan ceviz yağı içerisinde bulanan proteinle birlikte cildinizi besler ve bakımını yapar. Ciltteki kuruma probleminin önüne geçmek için harika bir üründür…

Yazar Hakkında

Semra Şenol

Yorum Yap