Diyet

Kiraz Sapı Çayı İle Çabuk Zayıflama

Güçlü bir antioksidan kaynağı olan kiraz sapı şifalı bitkiler arasında yer alır.  Zayıflatmanın yanı sıra sindirim ve dolaşım sistemine olan faydaları da bilinmektedir.  Karaciğer ve böbreklerin sağlıklı çalışmasına yardımcı olan bu bitkinin içerisinde bol miktarda vitamin ve mineral bulunmaktadır.

Güneşte kurutulan kiraz saplarından yapılan çay ödem atmayı hızlandırmaktadır.  Kötü kolesterolü bulunan hastaların sık sıkla kullandığı bu çay, aynı zamanda selülit oluşumunu engelleyerek cildin daha sağlıklı görünmesine yardımcı olmaktadır.

Kilo verme ve zayıflamaya olan etkisi kanıtlanan kiraz sapı çayı, kabızlık sorunu yaşayanlar için ilaç niyetindedir. Prostat, kötü kolesterol ve romatizma hastalıklarına iyi gelmektedir.  Düzenli kullanımda stresi azaltarak sakinleşmenizi sağlar.

Kiraz Sapı Çayı Yapılışı

2 bardak içme suyu içine bir tutam kiraz sapı ekleyerek 10 dakika kaynatın.  5 dakika demlenmesini bekleyerek içindeki kiraz saplarını süzün. Yemeklerden yarım saat önce veya yemekten 2 saat sonra bir bardak içilmelidir.  Günde 3 bardak tüketilmesi önerilen çay bir hafta düzenli olarak kullanımın sonunda 1 hafta ara verilmesi gerekmektedir…

Yazar Hakkında

Semra Şenol

Yorum Yap