Sağlık

Kadınlar 33 yaşından sonra Annelerine Benziyor!

Çocukluk dönemimizde kahramanımız olan annelerimize, ergenlik döneminin asiliği içinde benzemekten korkuyoruz. Yeni bir yetişkin olarak farklı olmak, onlardan tümüyle farklı özelliklere sahip olma dürtüsü hissediyoruz. Karşıt olduğumuz, aynı fikirlere kapılmaktan korktuğumuz için midir bilinmez, çoğu kişi annelere benzemekten korkar.

Zaman içinde orta yaşa gelindiğinde ise annelerimizden bazı özellikler aldığımız ve giderek ona benzediğimizin farkına varıyoruz. Yeni yapılan bir ankete göre 33 yaşından sonra annelerimizin bir kopyasına dönüştüğümüz kanıtlandı.

2000 bin kadın katılımcıyla gerçekleştirilen anketin sonuçları bize 30’lu yaşlardan sonra annelerimize isyan etmek yerine onlara olan benzerliğimizin ortaya çıktığını gösteriyor. Kadınlar için bir dönüm noktası olan 30’lu yaşlar oldukça önemli, hayatımızın ve karakterimizin tamamıyla oturduğu yetişkinlik dönemi olarak adlandırılıyor.

30’lu yaşlarda ankete katılan kadınların %51’ki kendilerine örnek olarak annelerini gösterirken, aynı hobileri benimsediklerini ve aynı tv programlarını sevmeye başladıklarını belirtti.

Aynı hobileri benimsemekten, aynı ifadeleri kullanmak ve aynı tip söylemleri kullanmakta diğer benzer özellikleri arasında yer alıyor. Katılımcıların %26’sı 35’li yaşlardan itibaren annelerine benzemeye başladıklarını doğruluyor…

Yazar Hakkında

Semra Şenol

Yorum Yap