Diyet

İrem Helvacıoğlu’nu zayıflatan Peskateryen diyeti

Sen Anlat Karadeniz dizisinde Nefes karakteriyle ilgileri üstüne toplayan İrem Helvacıoğlu, nasıl zayıf ve fit kaldığını açıkladı. Genç oyuncu 6 ay içinde 20 kilo vermesini sağlayan Peskateryen diyetini uyguladığını basın mensuplarıyla paylaştı.

Peki Peskateryen diyeti nedir, nasıl uygulanır sorularını sizler için cevaplayacağız. Kırmızı et ve beyaz etin yasak olduğu peskateryen diyetinde bol yeşillik, sebze, balık ve süt ürünleri bulunuyor.

Tahıl, sebze, meyve, baklagil, deniz ürünleri, yumurta ve süt ürünlerini içeren bu diyette kırmızı ve beyaz et yasak. Özellikle peskateryen diyetinde balık önemli bir yer tutuyor. Levrek, somon balığı, alabalık,ton balığı, tatlı ve tuzlu su balıklarıyla birlikte kabuklu deniz ürünlerini içeren diyet son dönemde zayıflamak isteyenlerin yeni gözdesi haline geldi.

Kıskanılan bir inceliğe ve zayıflığa sahip olan İrem Helvacıoğlu’nın diyet sırını öğrenenler, peskateryen diyetiyle fazla kilolarından kurtulmak istiyor. Helvacıoğlu bağ kurduğu hayvanları yiyemediğini et olarak sadece balık tükettiğini söylerken, acıktığı zamanlarda su içip yattığını söyledi.

Peskateryen diyetinin faydalarını öğrenmek isterseniz;

  • Kemik yapısını güçlendiriyor
  • Alzheimer riskini azaltıyor
  • Göz sağlığını olumlu yönde etkiliyor
  • Kalp damar hastalıkları riskini azaltıyor
  • Bağırsak kanseri riskini azaltıyor.

Yazar Hakkında

Semra Şenol

Yorum Yap