Sağlık Spor

İçişleri Bakanlığı tarafından Spor salonları geçici olarak kapatıldı

Çin’den yayılarak tüm dünyaya hızlı bir şekilde yayılan coronavirüs salgını ülkemizde de vakaların görülmesine neden oldu. Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan koronavirüs vakası 47’ye ulaşırken, ülkece salgınla baş etmek için olağanüstü tedbirler alınmaya başlandı.

İçişleri Bakanlığı kolları sıvayarak 81 İl Valiliğine ek genelge göndererek Vatandaşların toplu halde bulunduğu alanlar için bir dizi tedbir aldı. Bakanlıktan gelen genelge kapsamında sinema, spor merkezleri, kafe, tiyatro, kahvehane, gösteri merkezi, düğün salonları, müzikli lokantalar, konser salonu gibi mekanlar geçici bir süreliğine kapatıldı.

Toplu olarak kullanılan alanlarda virüsün yayılmasını engellmek amacıyla getirilen kısıtlamalara spor salonları ve SPA merkezleri de dahil edilmiş durumda.

Umuma açık istirahat ve eğlence yerleri olarak faaliyet yürüten ve vatandaşların çok yakın bir mesafede bir arada bulunarak hastalığın bulaşma riskini arttıracağı gerekçesiyle, tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan-düğün salonu, çalgılı-müzikli lokanta, kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları (atari, playstation vb.), her türlü kapalı çocuk oyun alanları (alışveriş merkezi ve lokanta içindekiler dahil), çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerinin faaliyetleri”  bu gün itibariyle durdurulacak.

Yazar Hakkında

Semra Şenol

Yorum Yap