Spor

İç Ve Dış Bacak İnceltme Egzersizleri

Selülitlerinizden kurtulup, ince biçimli bacaklarla bikinin keyfini çıkarmaya ne dersiniz? Bacaklarınızı kalın buluyor ve onları pantolonların ardına saklamaya çalışıyorsanız buna bir son vermelisiniz.

Bacaklarınızı olduklarından daha ince hale sokup şekillenmelerini sağlamak için kolay ve etkili egzersizlerle kısa zaman içimde biçimli bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Yediklerinize dikkat ederek evde yapacağınız bacak inceltme hareketleri en etkili sonuçları almanızı sağlayacak. Hazırsanız başlıyoruz ilk hareketimiz;

Bridge Hareketi:

Sırt üstü yere uzanın ve bacaklarınızı dizlerden kırarak, kollarınızı iyi yanınızda açın. Sol bacağınızı yukarı doğru kalçanızdan itibaren kaldırın. Belinizden güç alarak kalçanızı yukarıda sıkıp yavaşça kalçanızı aşağı indirin. Hareketi sağ ve sol bacak 15 tekrar olacak şekilde 3 set yapalım.

Sumo Squat:

Ayakta iken bacaklarımızı açabildiğimiz kadar geniş açıyoruz. Kontrollü şekilde aşağıya inerek bir saniye bekleyip eski pozisyonunuzu alın. 3 set 15 tekrar yapabilirsiniz, ilerleyen zamanlarda ağırlık ekleyerek daha da zorlaştırabilirsiniz.

Lunge;

Ayaktaki pozisyonumuzu alıp sağ bacağımızı bir adım öne atıyoruz, geri de kalan sol bacağımız dizimiz yere değmeyecek şekilde kırıyoruz. Öne attığımız bacağımızı geriye çekerek başlangıç pozisyonuna dönüyoruz. Bu sefer sol adımımızı öne atıp diğerini geriye doğru esnetiyoruz. 20 tekrardan 3 set yapalım.

Side Lunge;

Ayakta iken bacaklarımızı kalça hizasında aralayalım. Ve yana doğru bir adım atarak vücudunuzu yana eğin. Sırtınızın dikliğini bozmadan başlangıç halinize dönerek bu sefer diğer tarafı tekrar edin. 20 tekrar 3 set yeterli olacaktır.

Fire Hydrant

Matın üstüne diz çöküp ellerinizi avuçlarınız yere gelecek şekilde omuz hizasında açın. Sağ bacağınızı yana doğru yukarı kaldırın bir saniye bekleyip aşağı indirin. Diğer bacağınızla da aynı şeyi tekrarlayıp her bacak 15 olacak şekilde 3 set yapın…

Yazar Hakkında

Semra Şenol

Yorum Yap