Diyet

Hızlı Ödem Atmanın Yolları

İnsan vücudunda şişkinliğe neden olan ödem, vücudun fazladan su tutması durumuyla ortaya çıkar. Genel olarak bakıldığında kişiye sağlık yönünden bir zararı olmayan ödem bazı hastalıklarında habercisi olabilmektedir. Dokularda aşırı sıvı birikimiyle ortaya çıkan ödem, uzuvlarda şişkinliğe neden olur.

Ödem atmak isteyen kişilerin öncelikle boyuna ve kilosuna göre bolca su tüketmesi gerekir.  Düzenli beslenme ve egzersizin yanında düzenli uykuda ödemi engelleyen faktörlerden birisidir.  Gün içerinde fazla tuz tüketimi vücudun su tutmasına neden olmaktadır, bu sebeple tuz alımını azaltmak gerekir. Stres ve kaygıdan uzak durmak ödemin oluşmasını engelleyen bir diğer unsurdur.

Vücudunuzdaki ödemi hızlı bir şekilde atmak istiyorsanız yeşil çayın mucizevi etkisinden yararlanabilirsiniz. Sizlere vereceğimiz ödem attırıcı tarif sayesinde kolayca ödem atarak şişkinlikten kurtulabilirsiniz.

  • Yeşilçay
  • Limon
  • Maden suyu
  • Su

İçme suyunu kaynatarak içine yeşilçay ekleyin ve 10 dk demleyin.  Soğumaya bıraktığınız yeşilçayın içine 1 şişe sade maden suyu ve limonu ekleyerek gün içinde tüketin.  Kısa bir sürede vücudunuzu ele geçiren ödemi atabilirsiniz….

Yazar Hakkında

Semra Şenol

Yorum Yap