Güzellik

Hindistan Cevizi Yağı ile Gençleşin!

Son dönemde güzellik sırları içinde en çok kullanılan ve popüler olan Hindistan ceviz yağı bir çok kozmetik ürününün içinde de yer alıyor. İçerisindeki bileşenler sayesinde cildi yapılandıran bu yağ, faydalarıyla sizleri oldukça etkileyecek. Losyon olarak kullanıldığında da teninizin tekrardan ışıldamasına yardımcı olacak.

Cilt bakımından, saç bakımına kadar bir çok yerde kullanabileceğiniz Hindistan cevizi yağı gençleşmenizi sağlayacak. Soğuk havalarda katı halde, sıcak oda koşullarında ise sıvı bulunan Hindistan cevizi yağı ile vücudunuzu nemlendirerek tüm cildinize uygulayabilirsiniz.

1- Cildi gençleştirmek; Yatmadan önce sıvı haldeki Hindistan cevizi yağını yüzünüze sürün. En az 30 dakika yüzünüzde bekleterek sonrasında sıcak suyla yüzünüzü yıkayıp kurulayın. Bu yöntemi düzenli olarak 2 hafta uygulamanız yüzünüzün nemlenmesine ve daha genç bir görünüme kavuşmasını sağlayacak.

2- Saç bakımı; 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağını zeytin yağıyla karıştırarak saçlarınıza uygulayın. İçerisindeki protein sayesinde saçlarınızı besleyerek güçlenmesini sağlayacak. Saçlarınızda 2 saat beklettikten sonra saçlarınızı yıkayıp kurulayın.

3- Tırnak bakımı; kırılan, biçimsiz görünen tırnaklarınız için Hindistan cevizi yağı kullanın. Yağı tırnak ve çevresine sürerek masaj yapın, her gün uyguladığınızda tırnaklarınız güçlenerek çevresindeki çatlaklar ortadan kaybolacaktır.

4- Selülit için bakım; Hindistan cevizi yağını düşük ateşte ısıtıp içerisine bir tatlı kaşığı bal ekleyin. Karışımı selülit olan bölgenize sürerek masaj yapın. En az 30 dakika en fazla 1 saat bekleterek devamında sıcak suyla yıkayın. En geç iki hafta içinde mükemmel sonuçlar almaya başlayacaksınız…

Yazar Hakkında

Semra Şenol

Yorum Yap