Spor

Evde yapabileceğiniz göbek eritme hareketleri

Yaz ayları yaklaşırken sahil ve plajlarda mükemmel bir görünüme sahip olmak için şimdiden hazırlıklara başlayabilirsiniz. Evde yapabileceğiniz basit ve etkili karın hareketleriyle karnınızdaki fazla yağlardan kurtulabilirsiniz. Düzenli bir diyetle ile evinizde yapacağınız bu egzersizler çıkıntı yapan göbeğiniz yerine dümdüz bir karna sahip olmanızı sağlayacak.

1- Reverse crunches (Ters mekik)

Sırt üstü mata uzanın ve bacaklarınızı düz bir şekilde 90 derecelik açıyla kaldırın. Dizlerinizi göğsünüze doğru çekerken ellerinizi iki yanınızda olacak şekilde konumlandırın. Bacaklarınızı ve kalçanızı yukarıya gelecek şekilde kaldırın ve başlangıç pozisyonunuza dönün. Toplamda 15-20 tekrar yapın.

2- Bicycles

Yere sırt üstü uzanarak ellerinizi başınızın arkasında birleştirin. Bacaklarınızı dizden bükerek kaldırın, ilk olarak sol dizinizi sağ omzunuza yaklaştırın. Aynı hareketi diğer dizinizle de tekrarlayarak 20 tekrar yapın.

3- Leg Raise

Sırt üstü uzanın elleriniz yanlarınızda sabit olacak şekilde bacaklarınızı birleştirerek havaya kaldırın. Dik bir şekilde bacaklarınızı yavaşça aşağıya indirin ancak topuklarınız yere değmeden tekrar yukarıya kaldırın. Toplamda 20 tekrar olacak şekilde yapın.

4- Flutter Kicks

Sırt üstü uzanarak ellerinizi dirseklerinizin hizasında kalçanızın altına alın. Bacaklarınızı topuklarınız yere değmeyecek şekilde bir kaç cm havaya kaldırın. Bu pozisyondayken bacağınızın birini bir karış yüksekliğe kaldırıp indirirken, sırayla hareketi sağ sol olacak şekilde 20 tekrar yapın.

5- Plank

Dirsekleriniz yerde 90 derecelik açıyla açık vaziyette vücudunuzu yere paralel olacak şekilde konumlandırın. Başlangıçta 30 saniye yeterliyken, güçlendikçe bu süreyi 45 saniye 60 saniyeye kadar çıkarabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Semra Şenol

Yorum Yap