Spor

Evde Yağ Yakma Antrenmanı

Yoğun iş hayatı yüzünden spor salonlarına vakit ayıramıyor, ancak kilo vermek istiyorsanız evde yapacağınız egzersizlerle istediğiniz fiziğe sahip olabilirsiniz.

Kolay ve etkili zayıflamanızı sağlayacak ev antrenmanların yanında yediklerinize dikkat ederek, fazla kilolarınızdan sağlıklı bir şekilde kurtulmanız artık imkansız değil. Metabolizmanızı hızlandırarak yak yakmanızı sağlayacak bu egzersizler dayanıklılığınızı da arttıracak.

Evde en iyi yağ yakan antrenman programı

Öncelikle her spor dalında olduğu gibi antrenman öncesi ısınmak çok önemli. Isınma hareketleri yaparak sakatlıkların önüne geçebilirsiniz.

1- Sumo Squat : Başlangıç hareketimiz bacak kaslarınızı çalıştırarak, daha fazla kalori yakmanıza yardımcı olacak. 4 set şeklinde olacak şekilde 15-20 tekrar yapın. İlerleyen günlerde elinize ağırlık alarak egzersizi zorlaştırabilirsiniz.

2- Stationary Lunges: Vücudun en büyük kas gruplarından biri olan bacak kaslarını çalıştırmakla devam ediyoruz. Lunge egzersizi bacaklarınızın sıklaşmasını ve kalori yakmanız sağlayacak. 4 set şeklinde 15 tekrar yapın.

3-Russian Twist: göbek ve bel çevresindeki yağları yakmada etkili olan bu egzersiz de en önemli olan yaptığınız tekrar sayısıdır. Elinize top veya hafif bir ağırlık alın ve 4 set 20-25 tekrar olacak şekilde devam edin.

4- Weighted Sit-Up: alt karın ve üst karın kaslarınızı çalıştıracak olan bu egzersizde hafif ağırlıklarla sınırınızı zorlayın. 4 set 15 tekrar yapın ve set aralarında 30 saniye dinlenin.

5- Seal Push-Ups: göğüs ve omuzları çalıştıran bu egzersiz ekipman gerektirmeden kalori yakmanızı sağlayacak. 4 set şeklinde 15-20 yapabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Semra Şenol

Yorum Yap