Güzellik

Evde Sıkılaştırıcı Krem Yapımı

İlerleyen zamanla birlikte cilt eski esnekliğini kaybederek sarkmaya başlar. Buna neden olan faktörlerden birisi de kadınlarda doğumdur. Ayrıca kötü beslenme ve yaşam tarzı ne yazık ki yaşlanma belirtilerini hızlandırabiliyor. Bedenimizd kollajen ve elastin üretiminin azalması cildimizin sarkmasına sebep olan başlıca sebeptir. Yaşlanma belirtilerinin önüne geçmek için günümüzde bir çok tedavi yöntemi uygulanmaktadır.

Kozmetik ürünleri da dahil olmak üzere oldukça yüksek bütçelere denk gelen bu tedavi yöntemlerini günlük uygulamakta sıkıntı yaratmaktadır. Nitekim evde hazırlayacağınız doğal alternatif yöntemlerle güzellik rutininizi kendiniz ayarlayabilirsiniz.

Cildinize zarar vermeden eskisinden daha canlı ve sıkılaşmasını sağlayabilecek kremler yaparak kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Sarkık cildinizi toparlayıcı, sıkılaştırıcı ev kremi tarifi ile cildiniz gençliğini koruyacak. Basit malzemelerden yapılan bu krem sayesinde cildinizdeki kan dolaşımı arttığı gibi gözenekleri açarak cildinize daha fazla oksijen geçişini sağlayacak.

Sıkılaştırıcı krem malzemeleri

  • 4 yemek kaşığı zeytin yağı
  • 1 su bardağı kil
  • 4 yemek kaşığı çekilmiş kahve
  • 1 demlik siyah çay
  • 10 damla fındık özütü

Yapılışı: Kaynayan sıcak suyun içine siyah çay poşetini atarak bir kaç dakika demlenmesini bekleyin. Devamında çayı cam bir kaba dökün, içine kili ekleyerek tahta kaşıkla karıştırın. Üzerine kahve, zeytinyağı ve fındık özütünü ekleyerek topaklanmadan karıştırın. Bütün malzemelerin iç içe geçtiğinden emin olarak kremsi bir yumuşaklık elde edene kadar karıştırın. Hazırladığınız karışıma kesinlikle metal kaşık girmemeli.

Uygulanışı: Vücudunuzda sarkık olan bölgelere kremi sürmeden önce bölgenin temiz olduğundan emin olun. Boyun, boyun çizgisi, basen, karın, bacak bölgenize parmak uçlarınızı kullanarak kremi dairesel hareketlerle sürün. İnce bir tabaka halinde sürdüğünüz kremi en az 25-30 dakika bekletin ılık su ve sünger yardımıyla temizleyin. İlk kullanışta cildinizin gerildiği ve ölü hücrelerden kurtulduğunuzu gözlemleyeceksiniz.

Kremi düzenli olarak kullandığınızda ve egzersiz yapmaya başladığınızda kalıcı belirtileri kendi gözünüzle görebilirsiniz…

Yazar Hakkında

Semra Şenol

Yorum Yap