Güzellik

Estetik konusunda turistler Türkiye’yi seçiyor!

Ülkemiz sağlık alanında birçok ülkeyle kıyaslandığında önde gelen standartları ve sağlık uzmanlarıyla çığır açmaya devam ediyor. Özellikle estetik operasyonlarla gündeme gelen Türkiye, yabancı ülkelerden estetik yaptırmak isteyen binlerce kişiyi ülkemize çekiyor. Sağlık alanında uzmanlaşmış doktorları ile güvenli tedavi alternatifleri sunuyor.

Son 15 yılda ülkemiz estetik cerrahi konusunda büyük gelişmeler kaydederken, estetik turizmi alanı oluşturmuş durumda. Cerrahi estetik konusunda ülkemizde talep giderek artarken, Türkiye’de operasyon yaptırıp ülkesin dönen kişi sayısı giderek artıyor.

Adından başarıyla söz ettiren cerrahlar; çene, kulak, dudak, burun gibi çeşitli estetik operasyonlarda hastaların ülkemizden memnun şekilde ayrılmalarını sağlıyorlar.

Hastanelerin yüksek standartlarda hizmet vermesinin yanı sıra hekimlerin başarısı da göz ardı edilmeyecek boyuta ulaşmış durumda gelişmeye devam ediyor. Günümüzde estetik işlemlerin en çok yapıldığı ülkeler arasında Türkiye, Avrupa’da ilk 5’de yer alarak sağlık konusunda ne kadar ilerlediğini kanıtlıyor.

Ülkemiz özellikle estetik operasyonlar içeresinde Rinoplasti ameliyatlarıyla adından sıkça söz ettiren bir konuma gelmiş durumdadır. Diğer ülkelerden en çok hasta aldığımız ülkeler sırasıyla; Almanya, İran, Arabistan, Bulgaristan, İngiltere, Rusya, Belçika gibi bir çok ülkeyi kapsıyor….

Yazar Hakkında

Semra Şenol

Yorum Yap