Diyet

En Kolay Zayıflama Yöntemleri

Sağlıklı olmak kilolu görünmekten daha önemlidir ancak aşırı kilo ne yazık ki sağlığımızı tehlike atar. Günlük hayatın koşuşturması ve yoğun iş saatlerinden kendinize vakit ayıramadığınız için sağlığınıza dikkat edemiyor olabilirsiniz. Yaşam tarzınızda yapacağınız küçük değişiklikler fit bir görünüme kavuşmanızı ve sağlıklı bir vücuda sahip olmanızı sağlayabilir.

Yoğun şekilde spor yapamıyorsanız size önereceğimiz yöntemlerle evde kilo verebilir, kolay bir şekilde zayıflayabilirsiniz. Hemen uygulamaya başlayacağınız zayıflama yöntemleri;

Beslenme alışkanlığınızı yeniden düzenleyin

Sağlıklı ve fit bir görünüme sahip olmanın yolu sadece spordan geçmez, sağlıklı beslenmekte en az spor kadar önemli bir yer tutar. Günün en önemli öğünü olan kahvaltıyı sakın atlamayın. Gece uyuduğunuz andan itibaren vücudunuz gün içinde yediklerinizi sindirerek kullanılabilir hale getirir. Sabah yeniden enerji kazanabilmek için sıkı bir kahvaltı etmeniz şart.

Ayak üstü atıştırmalıklar kilo almanıza sebep olur. 3 ana öğün ve ara öğün şeklinde beslenerek atıştırmalık yiyeceklerden uzak durmalısınız.

Düzenli uyumaya gayret edin.

Geç saatlere kadar ayakta kalmak akşam yemeğinden sonra tekrar acıkmanıza neden olur. Gece tüketeceğiniz yüksek kalorili yiyecekler ise kilo almanıza ve yağın vücudunuzda depolanmasına neden olmaktadır. BU yüzden uyku düzeninizi ayarlayın ve saatlerinize sadık kalın.

Düzenli bir şekilde egzersiz yapın

Gün içinde en az yarım saat egzersiz yapmaya vakit ayırın. Hafta da 4-5 gün yapacağınız egzersizler sizi aktif bir hale getirecek. Asansör yerine merdiven kullanın, kısa yolculukları yürüyerek kat edin. Ne kadar çok hareket ederseniz o kadar çok enerji harcayarak kalorilerinizi yakabilirsiniz.

Bölgesel egzersizleri unutmayın

Özellikle vücudunuzda beğenmediğiniz ve fazladan yağların biriktiği bölgeleri çalıştırın. Göbek, bel çevresi ve basenlerinizdeki yağları yakmaya yönelik egzersizleri evde kolayca yapabilirsiniz. Plank, squat, şınav ile başlayabilirsiniz.

Bol su için

Zayıflama sürecinde bol su tüketmek her zaman önemli bir ayrıntıdır. Gün içinde en az 2-3 litre su içmelisiniz. Yağ yakmak için vücudunuzun suya ihtiyacı olduğunu unutmayın.

Dipnot: Evde kolay bir şekilde kilo vermek istiyorsanız hazır ve yağlı gıdalardan uzak durun. Gazlı, şekerli ve alkollü içkiler tüketmeyin. Tatlı ihtiyacınızı meyvelerden karşılayın…

Yazar Hakkında

Semra Şenol

Yorum Yap