Güzellik

Dudaklarınızı Dolgun Gösterecek Yöntemler

Kusursuz görünümün bir parçası olan dudaklar kadının güzelliğini yansıtır. Her kadın çekici ve dolgun görünen dudaklara sahip olmak ister. Estetik, botox gibi müdahaleler yaptırmadan dudaklarınızın dolgun bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Hayalinizdeki arzu ettiğiniz dudaklara kavuşmanızı sağlayacak yöntemlerle eşsiz bir görünüme sahip olabilirsiniz…

1- Dudağınızın üstündeki ölü derilerden kurtulun.

Mevsim şartlarından hemen etkilenen dudaklarınızın üstündeki ölü deriden kurtularak işe başlayın. Yumuşak uçlu bir fırçayla dudaklarınız nemliyken fırçalayın. Diş macunu kullanarak ölü derilerden dudaklarınızı arındırıp, kan akışını daha hızlı hale getirebilirsiniz.

2- Dudaklarınızı daha çok vurgulayın.

Makyaj yaparken dudaklarınızı ön plana çıkarmak daha dolgun görünmesine sebep olur. Bunun için dudaklarınız etrafına cildinizden daha açık ton bir kapatıcı yada beyaz kalem kullanabilirsiniz.

3- Hafif tonlarda rujlar deneyin

Koyu tonlu rujlar dudaklarınızın daha küçük görünmesine neden olur. Bunun yerine açık tonda, hafif renkli rujlar ışığı yansıtacağı için dudaklarınızın daha büyük görünmesine neden olur.

4- Dudaklarınızı gölgelendirin

Dudağınızın alt kısmına yapacağınız ufak gölgeleme dokunuşları dudağınızı olduğundan daha belirgin hale getirir. Kahverengi bir göz kalemi yardımıyla küçük dokunuşlar yaparak dudaklarınız daha dolgun gösterebilirsiniz.

5- Dudaklarınızın renginde dudak kalemi kullanın

Sürmek istediğiniz rujun renginde olan dudak kalemini kullanarak dudaklarınızı çevreleyin. Daha belirgin bir görüntü için önceden dudaklarınıza kapatıcı sürerek dudak çizgisinin üstünden kalemi uygulayabilirsiniz.

6- Doğal karışımlarla dudaklarınızı dolgunlaştırın

Vazelin- bal veya tarçın- vazelin karışımını dudaklarınıza uygulayarak daha dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz. Karışımı dudaklarınıza sürüp beş dakika beklemeniz yeterli olacaktır. Bir diğer dudak dolgunlaştıran karışımlardan birisi nane yağı ve karanfil yağıdır.

Yazar Hakkında

Semra Şenol

Yorum Yap