Güzellik

Doğru Ruj Rengini Nasıl Seçersin?

Kadınların vazgeçilmez makyaj unsurlarından biri olan ruj, güzelliğin tamamlayıcı altın vuruşlarından biri. Dudaklarınıza renk vermesinin yanı sıra güneşten koruma özelliğiyle dudaklarınıza ayrıca bakım da yapıyor.

Yüzlerce rengin ve tonun arasından sizlere hangi renk rujun yakıştığını bulmanızı kolaylaştıracak püf noktalarını vereceğiz. Doğru ruj rengini belirlemek için saçların, diş etlerinizin ve ten renginizin önemli bir rol oynadığını biliyor muydunuz?

Ten renginize göre Ruj seçimi

Açık tenli ve Sarışın olan kadınlar için Ruj seçimi: Sarışın ve beyaza yakın açık tenli kadınlar açık renk rujlardan yana şanslarını kullanmalı. Pastel tonlar, menekşe, kayısı ve uçuk pembe tonlar gündüz yapacağınız makyajı hem sade hem de göz alıcı bir güzelliğe büründürebilir. Akşam davetler yada eğlenceler için yapacağınız makyajda şeftali tonları ve mercan tonları size çekici bir hava katabilir.

Buğday tenli ve Kumral olan kadınlar için Ruj seçimi: Alımlı görünmek için kumral ve buğday tenli bayanlar ruj seçimini kiremit ve turuncu renginin değişik tonlarında kullanabilirler. Nude tonlar buğday rengi tene sahip kadınların hem gündüz hemde akşam kullanabilecekleri hoş renklerdir. Kızılımsı pembe tonlarıyla dudaklarını öne çıkartabilirler.

Koyu tenli ve Esmer olan kadınlar için Ruj seçimi: Mürdüm ve koyu pembeler esmer kadınların vazgeçilmez renkleri olmalı. Bordo, kahve tonları ve kırmızı renk rujlar ten renkleriyle harika bir uyum içinde olacaktır. Koyu tenli bayanların açık ton rujlardan uzak durmasını öneriyoruz.

Diş Etine Göre Ruj Seçimi

Etkili bir gülüş mü istiyorsunuz, o halde rujunuzu diş etinizin rengine göre seçin.

Diş etleri açık pembe olan kadınlar: Dişleri beyaz olmasının yanı sıra diş etleri açık pembe gül kurusu tonlarında olan kadınlar ruj seçimini açık tonlarda yapmalıdır.

Diş etli koyu renk olan kadınlar: Diş etleri kırmızı rengine yakın, dişleri ise koyu renge yakın kırık sarı olan kadınların açık renk rujlar kullanmasını önermiyoruz. Dişleriniz ve dudaklarınız arasındaki uyumu yakalamak istiyorsanız koyu renk ve tonlarda ruj seçmelisiniz…

Yazar Hakkında

Semra Şenol

Yorum Yap