Güzellik

Doğal Saç Boyaları İle Saçlarınızı Boyayın!

Kadınların güzelliklerini perçinleyen ışıltılı ve güzel renklerdeki saçları her zaman en dikkat çekici özelliklerinden birisidir. Parlak saçlara ulaşmak ve size en çok yakışan rengi tutturabilmek için kuaförlerin kullandığı zararlı kimyasal maddelere ihtiyacınız yok.

Saçlarınıza zarar vermeden doğal ve parlak bir güzelliğe sahip olmanızı sağlayacak bikisel bazlı boyaları şimdi evinizde hazırlayabilirsiniz. Bütçenizi zorlamayacak, evde kolaylıkla bulacağınız doğal malzemelerle harika saçlara hemen sahip olabilirsiniz.

Koyu renk saçlar için tarif;

Severek tükettiğimiz kahvenin saçlar için harika bir bakım ürünü olabileceğini biliyor muydunuz? Koyu renk saçlar için tek ihtiyacımız olan şey öğütülmüş kahve ve bakım kremi. Başlangıç olarak bir fincan kahve yaparak buzdolabına koyun, 2-3 yemek kaşığı öğütülmüş kahveyi ve bakım kremini soğuyan kahvenin içine ilave edin. Daha koyu bir ton için kakao ve böğürtlen yağı ekleyebilirsiniz. Kuru saçlara karşımı iyice yedirerek sürün ve bir saat kadar bekletip yıkayın.

Kahverengi saçlar için tarif;

Kahverengi saçlarınızda daha sıcak ve parlak tonlar elde etmek için biberiye ve adaçayı kullanabilirsiniz. Daha doygun bir renk için siyah çay ve ceviz kabuğu da ekleyebilirsiniz. 6 yemek kaşığı adaçayı ve 2 yemek kaşığı biberiyeyi suya ekleyip kısık ateşte 4 dk kaynatın istek üzerine siyah çay ve ceviz kabuğu da ekleyebilirsiniz. Soğuyan karışımı temiz saçlarınızı yıkımak için kullanın ve bekletin. Rengi tutturmak için tekrarlayabilirsiniz.

Sarı rengi saçlar için tarif ;

Sarı saçların bakımı diğer renklere göre zordur ve saçı kurutabilir. Fakat doğal yollarla sarı saçlarınızın rengini koruyabilir, parlak saçlara kavuşabilirsiniz. 4 yemek kaşığı papatya, 3 yemek kaşığı bal, 1 adet yarım liman ve yumuşaklığı için hindistan cevizi yağı veya argan yağı ile hazırlayacağınız karışım harika bir renge sahip olmanızı sağlayacak. Papatyayı sıcak suda demleyin ve içerisine bal ve limonu ilave edin. Hindisan cevizi yağı isterseniz ekleyebilirsiniz, daha sıcak bir ton arzu ediyorsanız raber kökü tozu da ekleyin. Saçlarınıza sıvıyı dipten uca yedirip yarım saatten fazla bekletip durulayın…

Yazar Hakkında

Semra Şenol

Yorum Yap