Diyet

Diyet Yapmadan Sezgisel Beslenme İle Zayıflayın

Ağır diyetler uygulayarak aç kalmadan da kilo verebilirsiniz.  Yoğun diyetler uygulamak hem can sıkıcı hem de bazı sağlıksızdır.  Vücudunuzun bir çok besinden alacağı vitaminlere ve minerallere de ihtiyacı vardır.  Şok diyetler sağlığınızı tehdit ettiği gibi ilerleyen süreçlerde verdiğinizden fazlasını almanıza neden olabilir.  Uzmanlar sezgisel beslenme kilo verebileceğinizi ve sağlıklı bir hayat yaşayabileceğinizi söylüyor.

Peki nedir bu sezgisel beslenme?

Bir yaşam stili olarak anılan sezgisel beslenme diyet değildir. Vücudunuzun size verdiği uyarı ve istekler döngüsünde beslenmeniz gerektiğini vurgular.  Ana fikri ne yemek istiyorsun ve ne zaman yemek istiyorsun sorularının cevabında saklıdır. Siz farkında olmasanız da vücudunuz kendini tanıyor ve neye ihtiyacı olduğunu en iyi o biliyor. Kontrolü bedeninize bırakın, acıktığınızı ve doyduğunuzu bedeniniz karar versin.  Kuralları ve etraftan duyduklarınızı unutun.

Yeme bozukluklarına neden olan diyetleri kafanızdan silin ve vücudunuzun sizi yönlendirmesine izin verin. Kilo vermek için sağlığınızı, paranızı, huzurunuzu bozmayın. Yemek yerken duygusal değil fiziksel olarak karar verin.  Gerçekten acıkmadıysanız sırf o güzel pasta yada çikolatanın tadına bakmak için yemeyin.

Yazar Hakkında

Semra Şenol

Yorum Yap