Güzellik

Deodorant ve Parfüm Kullanımı Nasıl Olmalı?

Çevremize baktığımızda bir çok kişinin parfüm ve deodorantı aynı kefeye koyduğuna şahit oluyoruz. İki üründe birbirinden farklıyken kullanım şekilleri de birbirinden ayrılmaktadır. Parfüm ve deodorant kullanırken özellikle dikkat etmeniz gerekenleri sıralıyoruz…

Parfüm Kullanırken;

Cildinizin temiz olmasına önem göstermelisiniz. Bir çok kişi parfümün kötü kokuları yok ettiğini düşünür ancak bunun tam tersi olarak kötü kokuyu daha ağır bir hale getirir. İstenmeyen kokuyu örtmek için parfüm kullanmayınız. Parfümü kullanmadan önce cildiniz muhakkak temiz olmalı.

Parfümlerinizin daha hoş koku yaymasını istiyorsanız bazı özel bölgelere uygulamayı ihmal etmeyin. Kulak arkası, bilek içlerinize, boyun, dizlerinize sıkmayı unutmayın. Kıyafetlerinize 30 cm uzaktan sıkmaya özen gösterin.

Parfümünüzü tam da duştan çıktıktan sonra cildiniz nemliyken sıkın. Böylelikle cildinize daha çabuk geçecek ve hoş bir koku yayacaktır.

Deodorant kullanırken;

Deodorantların kullanım amacaı terlemenin önün geçmektir. Ancak terledikten sonra kullanmanız işinize yaramaz, bu yüzden terlemeden önce deodorantı kullanmaya özen gösterin.

Yanlış kullanımlardan birisi ise deodorantların kıyafetlere sıkılması. Deodorantı sadece koltuk altına direkt olarak uygulayın. Duştan çıktıktan hemen sonra uygulayabilirsiniz…

Yazar Hakkında

Semra Şenol

Yorum Yap