Güzellik

Burçlara göre Parfüm önerileri

Kişiliğiniz sizi yansıtır kez kokunuz da öyle. Kadın ve erkeklerin ayırt edici özelliklerinden biri olan koku, kişinin tenine ve kendisine en uygun parfümü seçmesiyle başlar. Tercih ettiğimiz kokular çevremizdeki kişilere bizi yansıttığı gibi bizi özel kılar. Burcunuzun taşıdığınız özelliklerine bakarak size yakışacak, sizi anlatacak olan kokuları sizlerle paylaşıyoruz.

1- Koç burcu

Lider ruhlu olan ve girdiği her ortamı kendisine hayran bırakmak isteyen Koç burçları her zaman iddialıdır. Parfüm ve kokularda da aynı liderliği yaşamak isteyen koçlar hafif ve çiçeksi kokular yerine daha çok kadınsı, ağır ve kalıcı kokuları tercih etmelidir. Giorgio Armani Acqua di Gio

2- Boğa burcu

Çevresindeki kişilere güven veren, sevecen ve yardım sever olan Boğa burçları naif kişilerdir. Hayatlarında önem verdiği şeylerden biri huzurdur, seçeceği koku onu rahatlatmalı ve huzurlu hissettirmelidir tıpkı Pur Blanca gibi.

3- İkizler burcu

Enerji fazlalığından yerinde duramayan, kıpır kıpır bir karaktere sahip ikizler burcu yenilikleri keşfetmekten hoşlanır. Farklı ve değişken ruh hallerine uyumlu enerjik kokuları tercih etmelidir. Calvin Klein Eternity Now

4- Yengeç burcu

Aşkın ve sadakatin burcu olan yengeç, doğallıktan asla vazgeçmez. Duygularını ve kişiliğini yansıtacak olan Giorgio Armani  Acqua Di Gio ile özel olduğunu her zaman etrafına yansıtabilir.

5- Aslan burcu

Her zaman dikkat çekmeyi seven, albenisi yüksek aslan burcu kadını kokusunu asla hafife almaz. İddialı ve kalıcı parfümler tam onlara göredir tıpkı Chanel No:5 gibi.

6- Başak burcu

Detaylara takılan, nazik ve duygusal olan başak burcu, doğal ve sade olmayı her daim sever. Hafif ve doğal çiçeksi kokular ilk tercihidir, örnek olarak Chloe Signature.

7- Terazi burcu

Doğallığı seven burçlardan biri olan terazi kişisel bakımına her zaman özen gösterir. Abartıdan uzak olarak sempatikliğiyle bilinen terazi, bir koku da hem dikkat çekici hem de doğallık arar. Bvlgari Aqva Divina

8- Akrep burcu

Tutkusuyla ön plana çıkan akrep kadını düşünce yapısıyla, hareketleri ve davranışlarıyla hep dikkat çeker. İlginin sahibi olmayı seven akrep burcu kalıcı ve özel kokulardan hoşlanır, Gucci Rush tam ona göredir.

9- Yay burcu

Özgürlüğüne düşkün, başına buyruk olan yay burçları her zaman bildiğini okur. Maceraperesttir, yeni yerler yeni şeyler keşfetmeyi sever. Mutluluk veren eğlenceli kokulardan hoşlanır buna güzel bir örnek olarak Clinique Happy verebiliriz.

10- Oğlak burcu

Çalışmayı seven sorumluluk sahibi bir burç olan Oğlak, hayatını planları üstünde ilerletmeyi sever. Özgünlük onların tercihidir, tıpkı Mugler Alien Flora Futura gibi.

11- Kova burcu

Duygularından çok mantığıyla hareket etmeyi seven kova kadını, kendine has tavırlarıyla daima ilgiyi üstüne çeker. Seçeceği kokuda keskinlik onun için önemlidir. Burberry Touch onlar için mükemmel bir seçenektir.

12- Balık burcu

Sevecen, sıcak kanlı olan balık burcu duygusallığıyla tanınır. Romantik olduğu kadar romantik kokulardan hoşlanır, Versace Crystal Noir ile özelliğini teninde yansıtır…

Yazar Hakkında

Semra Şenol

Yorum Yap