Spor

Anti Gravity Yoga (Hamak Yogası)

Spor da biraz yaratıcılık, yenilik ve heyecan arıyorsanız Anti Gravity Yoga tamda sizin için biçilmiş kaftan demektir. Hollywood’un eski ve ünlü koreograflarından biri olan Christopher Harrison‘ın keşfettiği bu spor, yaratıcılığınızı beslediği gibi vücudunuza iyice esneklik kazandıracak.

Yer çekimsiz ortamının tadını ipek bir hendek yardımıyla çıkarırken bedeniniz kadar ruhunuzun da özgürleştiğini hissedeceksiniz. İpek bir hamakla havada asılı olmanın vereceği heyecanı da sayarsak bu yenilik spor egzersizlerinizi keyfe dönüştürecek.

Geçirdiğiniz sağlık sorunları, sakatlıklar ve operasyon sonrası yoganın insan vücudunu ve zihnini dinginleştirdiği araştırmalar kapsamında kanıtlanmıştır. Klasik Yoga sizi zorlarken Anti Gravity Yoga hareketleri daha kolay bir şekilde yapmanızı sağlayacak.

Baskısız spor yapmayı sağlayan Anti Gravity Yoganın mutluluk hormonlarını arttırdığı ve anti-aging etkisi yaptığı bilinmektedir. Havada asılı olmak vücudunuzdaki baskıyı ortadan kaldırırken omurganıza binen yükü da rahatlatıyor.

Full length of fit young woman doing antigravity yoga exercises in studio. Namaste

Vücudunuzun esnekliği arttıkça bedeninizde biriken laktik asit büyük oranda dışarıya atılıyor buda metabolizmanızın hızlı bir şekilde çalışmasını tetikliyor. Koreografi ve dansla birleştiğinde yoganın en eğlenceli anlarını havada asılı olduğunuzda keşfedeceksiniz.

İpek hamak hareketleri daha kolay ve doğru yapmanıza imkan sağlayacak. Cesaretiniz arttıkça ruhunuzun huzura erdiğini ve stresten uzaklaşmaya başladığınızı hissedeceksiniz. Anti Gravity Yoganın sıfır baskısı nedeniyle sırt ve bel ağrılarınızdan kurtulacak, kaslarınızın esnediğini ve uzadığını adım adım hissedeceksiniz.

Beyninize temiz kan gitmeye başladığında nöroplastisite kapasitenizde artış gözlemeyecek, öğrenme yeteneğinizi yükselteceksiniz. Zihin ve iç dünyanızın sağlıklı olmasını istiyorsanız Antigravity yogaya bir şans vermenizi tavsiye ediyoruz…

Yazar Hakkında

Semra Şenol

Yorum Yap