Diyet

5 günde 3 kilo verdiren Soda-Yoğut-Limon Kürü

Kim 5 günde 3 kilo vermek istemez ki? Sabit kilonuzdan 3 kilo kadar hafiflemek eminim hem hoşunuza gidecek hemde daha iyi bir formda olmanızı sağlayacak. Uzun diyetlerin yanı sıra gelen zorlayıcı stres günlerini bir kenara bırakırsak, kısa yollardan çabuk zayıflamak kilosuyşa problem yaşayanların ilk alternatifi oluyor.

Sizlere kısa yoldan zahmetsizce kilo vermenizi sağlayacak bir kürden bahsetmek istiyoruz. Soda, yoğurt ve limondan oluşan bu kür, tok tutucu özelliğinin yanı sıra hızlı bir şekilde kilo vermenize de yardımcı olacak.

Sodanın sindirimi rahatlattığını hepimiz biliyoruz. Bir çok diyetin içerisinde yer alan ara öğün yoğurdun kilo verdirici etkisiyle birlikte limonun asidik özelliği birleştiğinde ortaya mucizevi bir karışım çıkıyor.

Soda-Yoğurt-Limon bir araya gelerek tüketildiğinde özellikle göbek çevresinde biriken yağları eritmekte etkili oluyor. Ayrıca metabolizmayı hızlandırıcı etkisi bulunan bu üçlü, zayıflama metotları arasında en fayda sağlayan kürlerden birisi.

Soda-Yoğurt-Limon Kürü Malzemeleri

  • 3 yemek kaşığı yarım yağlı yoğurt ( ev yoğurdu olması en iyi tercihtir.)
  • 1 şişe soda
  • yarım limon suyu

Hazırlanışı

Sıktığınız yarım limonun suyunu yoğurdun üstüne ekleyin. Ardından yoğurdun içine yavaş yavaş ekleyeceğiniz sodayı karıştırarak ayran görümüne gelene kadar karıştırın.

Hazırladığınız karışımı sabah aç karnına ve gece yatmadan yarım saat önce günde iki kez tüketin. 2 hafta boyunca düzenli olarak tüketeceğiniz bu karışım hem tok kalmanızı hem de kilo vermenizi sağlayacak.

Yazar Hakkında

Semra Şenol

Yorum Yap