Spor

5 Dakikada Kilo Verdiren Egzersizler

Sağlıklı diyetlerin yanında yapılan kardiyovasküler egzersizlerin yağ yakmada oldukça etkili olduğunu mutlaka duymuşsunuzdur. Yediklerinizi içtiklerinizi kontrol altına almanız hızlı kilo vermede ne yazık ki tek başına etkili olmayacaktır. Diyet ve spor aynı anda yürütüldüğünde inanılmaz sonuçların ortaya çıkacağından emin olabilirsiniz.

Spor, diyete göre daha fazla çaba ve efor sarf ettirdiği için çoğu kişi bu kısımdan pek hoşlanmıyor olabilir. Özellikle de yoğun iş temposuna sahip olanların spor salonlarına ayıracak vakitleri de pek yok.

Saatler süren ağır antrenmanlar yerine, evde kolaylıkla yapacağınız ve fazla zamanınızı almayacak yağ yakıcı egzersizler neyse ki imdadınıza yetişiyor.

Her gün 5 dakikanızı alacak kolay, etkili egzersizlerle yağ yakmaya hazırsanız, sizler için belirlediğimiz egzersizleri atlamadan tekrar edin.

  1. Jump Squats

Eğlenceli olduğu kadar çokta etkili bu harekette ilk önce squat pozisyonunu alarak çömelin. Devamında karın kaslarınızı sıkıp ayak parmak uçlarınızdan güç alarak yukarıya zıplayın. Zıplamanın devamında duruşunuzu bozmadan squat pozisyonuna geri dönün. 20x 3 set yapmanız tavsiye edilir.

2.Push up and Knee Kick

Resimde görüldüğü üzere şınav pozisyonu alın. Sol bacağınızı sağ dirseğinize değdirmeye çalışın. Durmadan bu sefer diğer bacağınızı deneyin. Harekete düzgün ve hızlı şekilde ister 30 saniye isterseniz 15×3 set olacak şekilde tekrarlayın.

3. Lunge:

Ayaklarınızı omuz hizasınızda açık tutarak öne bir adım atın. Diziniz 90 derecelik açıyla kıvrılırken, arkada kalan bacağınızın dizi yere yakın konumda olmalıdır. Ara vermeden öndeki bacağınızı geriye çekip, diğer bacağınızla hareketi tekrarlayın. 10X3 set başlangıç için muhteşemdir.

4. Mekik;

Çoğu kişi nasıl mekik çekeceğini bilir değil mi? Yere sırt üstü uzanın ve bacaklarınızı 90 derecelik açıyla kırın. Ellerinizi ensenizde birleştirerek göğsünüzü karnınıza doğru yukarı kaldırın. Bu esnada karnınızı sıkmayı ve nefes vermeyi unutmayın.

5. W Leg Lifts:

Karın ve bacakları biçimlendirecek güzel hareketlerden biridir. Sırt üstü yere uzanın. Bacaklarınızı düz bir şekilde uzatın ve karın kaslarınızdan güç alarak dik şekilde yukarı kaldırıp indirin. Bacaklarınız yere değmeden yerden biraz yükseklikte kalacak. Bacakları yana açarak, tekrar kapatın. Egzersizi ara vermeden 12 şer halinde 3 set yaparak tamamlayın.

6. İp atlama

İp atlamak en iyi kardiyo egzersizlerinden biridir. 1 Dakika boyunca ara vermeden ip atlamak yerleşen yağların yakımında büyük rol oynar…

Yazar Hakkında

Semra Şenol

Yorum Yap