Diyet

2020’de Trend haline gelecek Diyetler!

Yeni yılın hedefleri arasında kilo vererek ideal vücut kilonuza erişmek var ise, size yardımcı olacak diyet önerilerimizle buradayız. Geçen 2019’da yaptığınız hataları yapmadan, başarmaya olan inancınızla birlikte yeni yıl yeni başlangıçlar diyebilirsiniz.

İlk olarak hedeflediğiniz kilo inmeye başararak beğendiğiniz elbiselerin içine rahatlıkla girebilirsiniz. Size önereceğimiz diyetler en büyük yardımcınız olurken, sağlıklı beslenmenin vücudunuza olduğu kadar ruhen de sizi rahatlattığına şahit olacaksınız.

1- Vegan Diyeti

Vegan diyetlerinin asıl amacı her türlü hayvansal gıdadan uzak durmaktır. Bu diyette hayvansal gıdalar yerine yeşil yapraklı sebzeler ve bitkisel protein almak önemli. Tabi ki siz vegan beslenme tarzına temelli geçmeden, biraz esinlenlenebilirsiniz.

2- Volumetrics Diyeti

Dünyanın en iyi diyetlerinden biri olduğu düşünülen bu beslenme tarzında amaç, kalorisi az besleyici özelliği fazla bulunan gıdalarla beslenmektir. Kalori alımı düşürülerek kilo vermek kolaylaştırılıyor.

3- Pegan Diyeti

Paleo ile vegan diyetinin bir karışımı olan bu diyette bol sebze, yüksek kalite yağ içeren besinleri tüketmek öncelik olarak geliyor. Hiç bir şekilde hormon içeren gıdalar tüketilmezken tamamen organik beslenmeye dayanıyor.

4- Ayurvedik Diyeti

Hindistan çıkışlı olan bu diyet yüzyıllardır uygulanmaya devam ediyor. Diyet yerine tamamen sağlıklı beslenmeye yönelik olan bu hayat tarzında Kişiye özel bir uygulama olan bu diyette kişinin sahip olabileceği hastalıklar göz önüne alınarak bir beslenme düzeni planlanır. Koruyucu tıp olarak görülen bu diyet hastalıklardan beslenme yoluyla kurtulmayı hedefler.

5- Dash Diyeti

Düşük sodyum değeri ile kan basıncını kontrol altına almayı amaçlayan bu diyette meyve, sebzeler, tam tahıllar, az yağlı süt ve ürünleri ön plandadır. Bu beslenme sayesinde kolesterol kontrol altında tutulurken, kalori alımı da düşürülerek kilo kaybına neden olur.

Yazar Hakkında

Semra Şenol

Yorum Yap