Güzellik Sağlık

10 yaş gençleştiren Ev yapımı Krem

Cildimizin bizim en değerlimiz, ona ne kadar iyi bakarsak ve bakımını yaparsak güzelliğinden ödün vermez. Işıltılı bir yüze sahip olmak ise bütün kadınların hayalidir. Kozmetik ürünlere tonlarca para harcamadan sadece evdeki malzemeleri kullanarak cildinizi gençleştiren bir bakım kremi yapmanız mümkün.

Gençleştirici özelliği bulunan bu kremin diğer faydaları ise cilt dokusunu beslemesi. Buruşuklukları ve kırışıkları giderirken pigmentasyonu azaltır. Yapımı kolay kullanımı ise basit olan mucizevi krem için gereken malzemeleri evinizde bulabilirsiniz.

Ev yapımı krem için malzemeler

  • 1 yemek kaşığı süt
  • 1 yemek kaşığı bal
  • 3 yemek kaşığı haşlanmış pirinç
  • 1 bardak su

Yapılışı

Pirinçleri kaynatın ve suyunu süzün. Haşladığınız pirinçleri tahta kaşık yardımıyla ezin ve bal ile karıştırın. Karışımın içine sütü ekleyerek iyice karıştırın. Kreminiz kullanıma hazır!

Uygulanışı

Yüzünüze kremi sürmeden önce ılık suyla yıkayın. Temiz olan cildinize kremi sürün ve 15-20 dk boyunca cildinize nüfuz etmesini bekleyin. Sonrasında yüzünüzü soğuk suyla yıkayın. Bir hafta boyunca her gün kullandığınızda yüzünüzdeki gençleşme ve ışıltı sizi şaşırtmaya yetecek…

Yazar Hakkında

Semra Şenol

Yorum Yap