Diyet

10 Kilo verdiren 10 Zayıflama Önerisi

Zayıflamak zorlu bir süreçtir, fazla kilolardan kurtulmak için ödün vermek ve sabır göstermek sizi başarıya götürür.  Gerçekten azmedip istediğiniz de hayalinizdeki forma ulaşmanız ise kaçınılmazdır.  Çabuk zayıflamanın birçok yolu ve yöntemi vardır. Bu süreçte en büyük yardımcılarınız başvuracağınız Diyetisyen ve uygulayacağınız önerilerdir.

10 kilo vermenizi sağlayacak 10 öneri ile diyetinizdeki önemli noktalara hassasiyet göstererek daha çabuk zayıflamanız mümkün. Diyetisyenlerin üstün basarak belirttikleri önerileri sizler için derledik.  Beslenme alışkanlıklarını aşağıda belirtiğimiz maddeleri göz önüne alarak uyguladığınız taktirde ideal vücut formunuza kısa zamanda kavuşabilirsiniz.

10 Kilo verdiren 10 Zayıflama Önerisi

  1. Uyandığınız andan itibaren ilk olarak 1 yada 2  bardak su için.
  2. Sabah kahvaltılarınızı 8:00 ile 9:00 arasında yapın.
  3. Kahvaltı öğününüzde protein ağırlıklı beslenme dikkat edin. Mutlaka yumurta, peynir ve yeşillik sofranızda yer almalı.
  4. Ara öğününüzü kuşluk vaktinde 2 ceviz içi ve 2 adet hurmayla yapın.
  5. Öğlen yemeğinizden yarım saat öncesinde 2 bardak limonlu su için.
  6. Öğlen yemeğinizin hayvansal proteinlerden oluşsun.  Izgara et seçenekleri ve yanında mutlaka yeşillik salatası.
  7. Akşam yemeğinden önce ara öğününüzde 1 porsiyon meyve yada 1 kase yoğurt tüketmelisiniz.
  8. Akşam yemeğiniz daha çok sebze veya baklagillerden oluşmalıdır, 10 yemek kaşığı olacak şekilde porsiyon hazırlamalısınız.
  9. Gün içinde 2-2.5 lt su tüketmeye dikkat etmeli, her saat başında 2 su bardağı içerek sıvı alımını alışkanlığa dönüştürebilirsiniz.
  10. Akşam öğününden sonra sadece bitki çayı tüketin, tatlılardan uzak durun…

 

Yazar Hakkında

Semra Şenol

Yorum Yap