Diyet

1 ay boyunca bira içerek 20 kilo verdi!

Kilo vermek için ilginç bir yöntem bulan Del Hall isimli adam, 46 gün boyunca sadece bira içerek yeni bir diyet denedi. Çılgınca bir yöntemle fazla kilolarından kurtulmaya başaran Hall, Amerika’nın Ohio kentinde yaşıyor. Eski zamanlardan bu yana gelen oruç kültürü günümüzde diyet yöntemi olarak kullanılıyor. Oruç kültüründen etkilenen Del Hall, tamamen kendine has bir şekilde oruç tutmaya karar veriyor.

43 yaşındaki Hall, geçtiğimiz mart ayında beslenme düzenini değiştirerek, bir çok dinde yer alan oruç kültürünü benimsedi. Oruç tutmaya başlamasını ise şu sözlerle açıkladı.

“Oruç tutmak insan olmanın büyük bir parçası ve artık eskisi kadar oruç tutmuyoruz!”

Doktoruyla görüşerek bira orucuna başlayan adam, 46 günün sonunda hedeflediği sonuca başarıyla ulaştı. İlk bir haftanın oldukça zor geçtiğini ancak sonrasında kendisini harika hissettiğini söyledi.

Güne sadece kahve suyla başlayan Hall, öğlen ilk birasını içerek öğününü sıvıyla tamamlıyor. Gün içinde farklı mayalara sahip 5 bira içen adam, ek olarak multivitamin hapları aldı.

46 gün boyunca bira orucuna devam eden Del Hall tam 20 kilo verirken, kendisini harika hissettiğini söyledi. Uyguladığı diyeti herkese önermediği gibi bundan sonra beslenmesine porsiyon kontrolü ve intermittent fasting ile devam edeceğini belirtti. Kan testleri yapılan Del Hall’ın kolestrol, kan basıncı, kan şekeri seviyelerinde iyileşmede görüldü.

Yazar Hakkında

Semra Şenol

Yorum Yap