BEŞİ BİR YERDE ZAYIFLAMA ÇAYININ FAYDALARI VE ZARARLARI NELERDİR

Zayıflama çayları arasında neredeyse en yaygın olanı 5 i bir yerde zayıflama çaylarıdır. D.R ender Saraç markasıyla piyasada satılan beşi bir yerde zayıflama çayı, adından da anlaşılacağı gibi 5 değişik zayıflatan bitkinin yapraklarının harmanlanarak zayıflama çayı haline dönüştürülmüş biçiminidir. Daha önce formül yedi zayıflama hapı ile ses getiren Dr. Ender SARAÇ, bu sefer de bitkisel yöntemlerle hızlı zayıflama isteyen hanımların gönlünü alacak bir zayıflama çayına imza attı.  Herhangi bir bitkisel ürünler satan aktarcıdan temin edilebilecek 5 adet bitkisel zayıflatan ürün ile hazırlayacağınız bu sihirlik iksirler, sizlere 1 ayda 10 kilo zayıflatan bir diyet etkisi yaratacaktır. Beşi bir yerde zayıflam çayı hazırlamak için şunlar gereklidir: Mate yaprağı, kekik, funda yaprağı, biberiye ve yeşil çay. Bu bitkileri bir güzel karıştırarak her gün 3 çay fincanı içerek bitkisel zayıflama sürecini başlatmış oluyorsunuz.

Bitkisel zayıflama yöntemleri, eskiden beri bilinegelen ancak son zamanlarda iyice tekrar keşfedilmeye başlanan en doğal ve sağlıklı zayıflama yöntemidir. Özellikle yeşil çay, mate yaprağı ve biberiye gibi bitkilerin yapraklarında bulunan bir takım bitkisel enzimler, yağ yakan ve metabolizmayı dengeleyen bitkilerdir. Bu zayıflatan bitkiler, bir yandan doğal bir zayıflama süreci başlatmakta, diğer yandan da kollesterol ve sindirim sistemini düzenleyerek sağlıklı zayıflama ortamı sağlamaktadır.  Ancak Ender Saraç’ın da belirttiği gibi herşeyin fazlası zararlıdır. Zayıflatan bitkisel çayları da haddienden fazla tüketmememiz gerekir .Zayıflama çaylarını günde 3-4 barrdaktan fazla tüketmezsek etkili ve sağlıklı bir zayıflama yolu bulmuş oluruz. 5 i 1 yerde zayıflama çayını normal çay gibi demleyerek içmemiz gerekiyor. Bitki yapraklarını bir güzel kaynatıp demini çıkartarak aç karnına içersek çabuk zayıflama yolu olarak kullanmış oluruz.

Diyetisyen Taylan Kümeli tarafından da bitki çayları şiddetle tavsiye edilmektedir. Bitkisel çaylar sayesinde hem bitkisel zayıflama formülü kazanılmakta hem de vücuttaki zararlı toksinler vücuttan atılmaktadır. Vücuttan toksinleri atmanın en doğal yolu olarak bitkisel zayıflama çaylarını tüketmeyi tavsiye eden Taylan Kümeli de bitkisel çayların tüketilmesine ilişkin bazı ipuçları veriyor. Örnek olarak bitkisel çaylarda gerek toz gerekse küp şeker kullanmanın bazı zararları olabiliyor. Zayıflamak için bitkisel zayıflama çayları mümkün olduğunca katkısız ve şekersiz kullanılması gerekemektedir. Doğru ve ağırıya kaçmadan kullanıldığında, zayıflama çayları, çabuk zayıflama için gerçekten en ideal bitkisel ürünler olduğunu Sayın Taylan Kümeli de vurgulamaktadır.

Beşi bir yerde kullanıcı yorumlarına bakıldığında beşi bir yerde kullananlar oldukça tatminkar bir şekilde zayıflama  karışımının hızlı zayıflama sağladığını söylüyorlar. Beşi bir yerde zayıflama çayı, yağ yakıcı ve yağ sökücü etkileri olan, tok tutan bir zayıflama çayıdır. Beşi bir yerde zayıflama çayının etkisini azami derecede görebilmek için mümkünde 70 santigrat dereceden yüksek olmayan çay suyunda demlenmesini tavsiye ediyoruz. Zira kaynar su, yüksek sıcaklıkta Funda, Biberiye ve yeşil çay yapraklarındaki faydalı bir takım enzimleri bozabilmektedir.  Sıcak su ile demleme ile elde edilebilecek Biberiye, Mate, Funda yaprağı, kekik ve yeşil çay karışımının 15 günde 5 kilo zayıflatan bir diyet listesi kadar etkili olabileceğini söyleyebiliriz.

Zayıflatan şifalı bitkilerden olan bitkisel çaylar hangileridir?

Bitkisel çaylar, bir çok bilimsel makaleye konu olmuş ve bitkisel çaylaırn zayıflatıcı etkisi son dönemlerde bilim çevrelerinde tekrar gündeme oturmuştur. Zayıflatan çaylardan kekik, yeşil çay, biberiye, mate ve funda yaprağı içerisinde kış boyunca topladıkları bitkisel besinler sayesinde hem detoks özelliği ile vücuttan zehirleri temizlemekte hem de yağ yakıcı termojenik enzimleri sayesinde iştah keserek ve vücuda fazla kalori harcatarak çabuk zayıflama ortamı oluşturmaktadır. Diyet ve egzersizle desteklenin bitkisel çay seansları, 2 haftada 5 kilo verdiren bir diyet kadar olumlu etki oluşturabilmektedir.  Metabolizmayı hızlandırarak oturduğumuz yerde bile yağ yakmayı sağlayan beşi bir yerde zayıflama çayı ise aynı zamanda besleyici yüzlerce vitamin mineral ve protein çeşidiyle tam bir şifa kaynağıdır. Doğal diyet ile çabuk zayıflama denildiğinde elbette ki akla bitkisel çaylar gelmektedir. Ancak aşırıya kaçmadan tüketilen  5 i 1 yerde zayıflama çayı çabuk zayıflamasağlar. Aşırısı her şey gibi zararlıdır.

Diyetisyen Ender SARAÇ tarafından da şiddetle önerilen beşi bir yerde zayıflama çayı, genelde kaynar suya konularak hazırlanır. Ancak bir litre kadar kaynar suyun derecesinin düşerek 70 derecede iken içerisine birer çay kaşığı mate, yeşil çay, funda, biberiye ve kekik yaprağı atılması ve 7-15 dakika arası beklenmesi faydalı olacaktır. Bu sayede zayıflama çaylarının içerisinde bulunan faydalı bitkisel enzimler de yok olmamış olur.

Beşi bir yerde zayıflama çayındaki 5 önemli bitkisel çayın faydaları nelerdir?

Mate yaprağı ile zayıflama: ülkemizde pek bilinmese de aslında dünyaca yaygın bitkisel bir şifa kaynağıdır. Mate yaprağı içerisinde bulunan bir takım bitkisel madeler, sindirim esnasında mide ve barsaktaki yağlar ile birleşerek vücuda emilimine engel olmaktadır. Bu sayede yağlı besinlerden aldığımız bitkisel ve hayvansal yağlar sindirilmeden vücuttan atılmakta ve kilo almamıza mate yaprağı engel olmaktadır. İştah kapatıcı etkisi de bulunan mate yaprağı, özellikle biberiye ve kekik ile birlikte iken çabuk zayıflama etkisini iyice artırmaktadır.

Yeşil çay ile zayıflama: Yeşil çay bitkisi, hem antioksidan ve detoksif etkileriyle hem de hızlı zayıflama sağlaması nedeniyle oldukça yaygın kullanılan ve bitkisel zayıflama denilince ilk akla gelen bitkidir. YEŞİL ÇAY hızlı zayıflama sağlar ve iştah kapatır.  Vücutta  bulunan ve toksin adı verilen zehirleri etkisiz hale getirerek idrar kanalıyla atılmasını sağlar.

Funda yaprağı ile zayıflama: Funda yaprağı da idrar sökücü ve hazmı hızlandırıcı bir bitkidir. Tek başına bile kullanılsa vücuttan hızlı su atılımına sebep olur. Yağ yakıcı bitkisel özler içerdiğinden dolayı kilo verme ve zayıflamaya da yarar.

Biberiye ile zayıflama: Yağ yakıcı yağ eriten bu müthiş bitkisel iksir, aynı zamanda toksinleri atar ve hazıma yardımcı olur.  Biberiye ile sağlıklı zayıflama sağlanır.

Kekik ile zayıflama: Özellikle protein ve yağların sindiriminde kekim hazmı önemli derecede kolaylaştırır. Mide ve barsakların hareketlerinin hızlanmasını teşvik ederek vücuda fazla kalori harcatır ve çabuk zayıflama sağlar.

“Beşi bir yerde çayı” kullanan okuyucu yorumlarına ihtiyacım var. Denemenizin sonucu ne kadar zayıflama sağladığınızı öprenmek için lütfen yorum bırakınız.

“BEŞİ BİR YERDE ZAYIFLAMA ÇAYININ FAYDALARI VE ZARARLARI NELERDİR” üzerine 49 düşünce

 1. Normal sıcak suya 5 i bir yerde çay paketini atıyorsunuz ve demliyorsunuz.

 2. MRH.
  5İ 1 YERDE ÇAYA BAŞLAYALI 2 GÜN OLDU HERYERDE FARKLI KULLANIM TARZI VAR. 1 LT. SU DENİYOR,GÜNDE 3 BARDAKTAN FAZLA İÇMEYİN, GÜNDE EN AZ 3-4 FİNCAN İÇİN VS. BARDAK DERKEN HANGİ ÖLÇÜ BAZ ALINIYOR. 1 LT=1000ML 1 SU BARDAĞI ORTALAMA 200 ML BUNUN AYARI NEDİR FAZLA YADA AZ İÇMEK İSTEMİYORUZ. BİZİ AYDINLATIRMISINIZ..

 3. selam 7 gün oldu beşi bir yerde içeli ve 1.800gr verdim.Başta biraz karamsardım ama başrı yakaladım.1 haftada 1.8oo gr bence iyi.Bence kilo problemi olanlar mutlaka denesin.HOŞCAKALIN………………………………………………………………………………………………………………………………

 4. bende bugun basladım,umarım ıse yarar…bazı sıtelerde ayda 5 kılo,bazılarında ayda 10 kılo verırsınız yazıyor…ben ayda 1 kıloyada razıyım,verıyım de…

 5. emziren annelerde bir zararı varmıdır.sütü kesermi? bebeğin uyku düzenini bozarmı? bebeğe ve anneye zararı varmıdır.

 6. ben doğumda 18 kg.alıyorum ve bebeyım yaşına girdikten sonra beşi biryerde çayına başlıyorum .ve aldgım kg.hepsın veriyorum çikolatayı cok sevmeme rağmen bu çaysayesınde bir parçayı ancak yiyorum.yoksa normalde evde ne bulsam yerim.ınsanı tok tutuyor ve tatlı iştahını azaltıyor ınsan zayıfladıkça zaten hrs yapıp sevçle boğazna sahip oluyor.ben bütün kg. kışın verdim 7 ayda.ve mide alışıyor istesende çok yiyemiyorsun 3 dogum yaptm sezeryanla hala bekarlık kg.dayım.herkese tavsye ederim korkmadan için zayfken kendımı daha çok sevıyorum bunu için boğaznı tut birazda hareket çok daha kolay oluyor.

 7. ben doğadan 5i biryerde kullanıyorum ve etkisini görmeye başladım 1 aydır kullanıyorum 3kğ.verdim ve hiçdiyet spor yapmadım günlük normal yaşantıma devam ettim şimdiye kadar kullanmadığım bitkisel kapsül kamadı 5i bir yerde çay benim için mucize

 8. selam bende azime arkadaşımın dediği gibi bunun ölçüsünü söylerseniz herkez daha rahat kullanmaya başlar. kullanan arkadaşlardan ricam bu konuda yardımcı olmaları.

 9. selam arkadaslar,
  ben 5 i bir yerde cayini yaklasik 20 gundur iciyorum ama daha kilom ayni yani 75 kiloyum
  hic vermedim devam ediyim mi bilmiyorum
  benim durumumda olan varmi??

 10. selam arkadaslar,
  ben 5 i bir yerde cayini yaklasik 20 gundur iciyorum ama daha kilom ayni yani 75 kiloyum
  hic vermedim devam ediyim mi bilmiyorum
  benim durumumda olan varmi??
  cevap bekliyorum

 11. Serapcığım

  Başka bir zayıflama çayı da deneyebilirsin. Mate çayı veya yeşil çay tek başına zayıflamak için kullanılabilir.

 12. benim çocuğum 1yaşında. yaklaşık 10 kg kadar fazlam var.halen çocuğumu emziriyorum. bu çayı kullansam çocuğuma bi zararı olurmu? veya sütümü falan keser mi?bunu öğrenmem lazım mutlaka ona göre kullancam lütfen bi cevap verin.

 13. slm ben çayı 15 gündür içiyorum 3kg verdim gerçekten işe yarıyor ama benim 1 yaşında bebeğim var seyrekte olsa emzirmeye devam ediyorum ona bir zararı olurmu veya sütü kesme gibi bir riski varmı şimdilik herşey yolunda gibi ama cevap bekliyorum sizden

 14. DOGUMDAN SONRA EPEY BİR KİLO ALDIM 5 BİR YERDE KULLANDIM VE SONUÇTAN MEMNUNUM.DÜZENLİ KULLANMANIZI TAVSİYE EDERM.

 15. Ben baslayali 3gun oldu burdada yaziyorumm kilom 93 biray sonra tekrr yazrim

 16. 5 i biryerde çayını bırakınca verilen kilolar geri alınıyormu
  gercekten günde kaç bardak içmeliyiz

 17. slm arkadaslar. bende bugün başladım inşallah faydasını görürüm aç karnına mı tok karnına mı içmem lazım pek emin degilim herkes farklı bişey söylüyor ama ben aç karnına denedim inşallah faydasını görürüm sonucu yazacam iyi akşamlar

 18. bu çayı poşet olarak mı alıyorsunuz? internetten mi? yoksa aktardan hepsini ayrı ayrımı alıyorsunuz? Yardımcı olurmusunuz?

 19. Bende kullnmaya yeni basladim ve bir yasindaki oglumu emzirmkteyim suphrlerim var sutumu etkiliycek die ama su an bi sorunn gozlemlemedim evlnmeden once hep bu cayla kilolarimdan kurtulup formda kalmistim iki sezeryandan sora ki kilolarimida gotururse bes yildiz verecegim 🙂

 20. 3 haftada 6,5 kilo verdim hem 5’i bi yerde hem de uygun bir diyetle( aç kalmayarak)
  kesinlikle günlük bir-iki fincan içmenizi öneririm ama hazır olanı değil aktarcıda karıştırtıp çay haline getirtin kendiniz demleyin…

 21. arkadaşlar iyi günler bende 2 gündür kullanıyorum inanılmaz metabolizmam çalışıyor. Hamile olan bayanlar ve bebeği olanlar için yazıyorum, aktardan alırken özellikle sordum hamile bayanlara önerilmiyor bence hamileyken önerilmediğine göre süt emzirirkende önerilmez sen nasıl beslenirsen çocukta o şekil bir besin alıyor. örn, sıcak ve acı yendiğinde çocuğun agzını yakar süt içtiğinde dili pütür pütür olur. Anlıyacağınız mantıksız gelebilir ama bence sütü bıraktıktan sonra denemenizi öneririm.

 22. Ben de emzirdiğim dönemde kullanmak istedim. Bebeğime bir yan etkisi olur mu diye korktum. Türkiye Aktarlar ve Baharatçılar Derneği (TABDER) başkanı Ayhan Ercana mail ile sordum. Sağolsun cevap verdi. Bitkiler bizde ne etki yapıyorsa bebeğimizde de o etki yaparmış. Yani anne zayıflamaya yönelik bir bitki içerse bebek de zayıf olurmuş. Benim bebeğim zaten çok zayıf. O yüzden emzirme bitene kadar içmedim. 5 gündür emzirmiyorum. Bugün başladım. Emziren anneler kullanmasınlar.

 23. Merhabalar bende 5 İ bir aradayı 1 aydır kullanıyorum baslamadan önce tartılmadığım için miktar olarak ne kadar verdim bilmiyorum ama inceldiğimi hissediyorum fakat bende kronik gastrit var ve bu aralar midem de aşırı yanma ve ağrı var acaba çayın yan etkisi olabilir mi

 24. BNDE YARIN BASLIYACAM EGER ISE YARASA YAZICAM… suan 90,05 kiloyum bıraz yuruyus ve gunde en fazla 2 dilim ekmek yiyecem

 25. Bnde kullanmaya basladim insallah faydasini gorurum gercekten zayiflatiyormu acaba bakacagim..

 26. dogadan 5 i biyerde bi aydır kullanıyorum super… 7 kilo verdim günde bi kez içmeme ragmen

 27. Ben 16 yaşındayım kullanmaya başlayacağım ama yan etkileri var mı ? Ya da zararları var mı ? Beni aydınlatırsanız sevinirim

 28. selam ben 5 bi yerde çayı 15 gündür içiyorum ama bende bağımlılık yaptı sanki normalde bitki çayı içen biri değildim ama şimdi hergün içmek istiyorum faydasını sorarsanız tabi daha 15 gün oldu erken diye düşünüyorum bu arada çay mütiş (bu çay mide rahatsızlığına yol açarmı) cevap bekliyorum

 29. arkadaşlar ben yaklaşık 4 ay kullandım tabi ara verdiğim zamanlarda oldu toplamda 9 kilo verdim diyet ve çay ile.ancak son 3 haftadır rahatsızım kansızlık çıktı troıt vardı bende değerlerim biraz düştü bitki çayları kansızlık yaparmış baş dönmesi halsizlik uyku hali mide bulantısı bende hepsi var uzun süre kullanımda oluormuş bıraktım haliyle demir hapları kullanmaya başladım şimdi de

 30. Ben daha önce bu çay ile 25 kg verdim düzenli ve evde yapabilecegimiz kadar az bir sporla mükemmel sonuçlar alabilirsiniz .ikinci doğumdan sonra tekrar kilo aldım 🙂 aktarım yolu göründü 🙂

 31. Bende 5 i bir aradayi kullanmadan once 90 kiloydum hamilelikten dolayi 1 ay kullandim ve 45 kiloya dustum duzenli olarak kullanildiginda sizlerde faydasini gercekten gorceksiniz

 32. Ben 2011 mayis ayinda 5i 1 yerde cayini gunluk 1 lt suya hazirlayarak ictim ve 3 ayda 20 kg verdim.

 33. merhaba ben bugün başladım umarım faydası olur hiçbirşekilde zayıflayamıyorum

 34. ben 50 kiloydum kilom çok normal ama belimıin yanlarından şikayetçiydim 1 hafta kullandım nerdeyse, herkes çok zayıflamışsın diyo ve bende bunun farkındayım herkese öneririm bu çayı ama aktarlardan alın ve içeçeginiz zaman hazırlayın

 35. Selamlar ben 15 yaşındayım 63 kiloyum 1 62 boyun var doğadan 5 i bir yerde kullanıyorum aslında çok kilolu değilim ama zayifta değilim ama zayıflamak istiyorumbu çayı bu yaşta içmem uygun mudur ?

 36. hazırlar pek fayda göstermiyor… ben hepsini ayrı ayrı aktardan aldım… 18 tl tuttu.. ama 3 günde kilom 1.700 gr düştü…günde 3 kez aç karnına içiyorum…ve her seferinde yeni taze hazırlıyorum öyle içiyorum….şu anda 81 kilodayım…bir hafta sonra tekrar yazacağım….

 37. 90 kiloydum 1.5 ayda 8 kilo verdim tabi bu çayı içmeden önce ve merak ettim bu çaya da bugün başladım 1 ay sonra sonuçlari yazarim ay çok heyecanlı 😂

 38. Bende bugun basladim bakalim bir hafta sonra nasıl bir sonuç elde alcam

 39. Selam
  Bu çayı hazır Paket marketlerde satilalardan alsk olmazmış acaba

 40. ben de ilk doğumumda kullandım 10 kilo verdim
  yıllar geçtikçe tekrar kilo aldım yine başladım bakalım bugün 3. gün
  15 gün sonra kaç olacak merak ediyorum

 41. Evet süper 👍ve çok etkili faydasini gördüm resmen bir beden inceldim bu çay vazgecilmezim oldu artık 😉🙏

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir